Wpis z mikrobloga

Drodzy,

potrzebuję pomocy względem sprzedaży na olx.

Wystawiłem ostatnio na olx ofertę RX 5700 - w pełni sprawny. Bo takowy faktycznie był - napisał do mnie kupujący czy udzielam jakiejś gwarancji.
Ja wspomniałem, że mogę mu śmiało nagrać testy z grafiki, bo już do ogłoszenia dołączyłem test z furmarka (ale tam nie widać daty testu i nie widać konkretnie że to był mój RX, jest tylko wersja biosu a w tle moja autorska tapeta, więc zdjęcie jest moje to widać) - jednak gwarancji nie udzielam, ponieważ nie wiem jak osoba po drugiej stronie zamierza się obchodzić z kartą.

Ten jednak stwierdził, że nawet tych testów nie potrzebuje i kupił przez Olx. Paczkę baaardzo dokładnie zabezpieczyłem - co mam nagrane. W tym jak dotarła do kupującego to po czasie (jak ja już otrzymałem $ od olx), to kupujący zgłosił, że u niego grafika nie działa. Niby mówił że był w serwisie i tam też nie odpala i chcę zwrócić towar.

Czy ja na bazie rękojmi muszę go przyjąć? Co mam zrobić w tej sytuacji jak towar serio wysyłałem w pełni sprawny 🥹

#olx #sprzedaz
  • 10
@tomasz-diog: Rękojmia obowiązuję firmy i nowych rzeczy nie używanych nie siej dezinformacji. Sam walczyłem po 3 dniach w sądzie z gościem co mi zepsuty samochód sprzedał a to był komis czyli firma. I musiałem wynająć prywatnie rzeczoznawce oraz z pomocą adwokata i urząd do spraw ochrony konsumenta. Wytoczyć sprawę cywilną a nie jakaś rękojmia. Bo to tylko przepis na papierku i nie ma żadnego znaczenia. Bo mi się rozmyśliło i auto