Wpis z mikrobloga

Pytanie o możliwość identyfikacji części z fotki na czerwono? Tej płaskiej. Sama spłuczka Cersanit z zestawów Leon itp. ale jaki tutaj dokładnie jaki jest zestaw nie wiem. Były problemy z nieszczelnością spłuczki. Podczas mocowania pękł mi jej fragment i chciałbym w razie czego moc wymienić.

Oraz jakiś pomysł co może być przyczyną nieszczelności spłuczki? Wyczyściłem uszczelki z kamienia. Teraz myślę jedynie nie psiknąłem odkamieniaczem otworu.

Myślałem że może ułożenie samej spłuczki wedle tego zaznaczonego elementu było problemem (spłuczka nie dociskana do otworu czy coś takiego). Mocując, demontując kilkanaście razy pękł mi fragment.

#hydraulika #hydraulik
lonceg - Pytanie o możliwość identyfikacji części z fotki na czerwono? Tej płaskiej. ...

źródło: IMG_20240227_224019

Pobierz
  • 7
@lonceg: jakiego rodzaju nieszczelność? Zawór napełniający się nie domyka i nadmiar wody ucieka przez przelew? Czy może puszcza na uszczelce pod zaworem splukujacym i co jakiś czas słychać dopuszczanie wody do spłuczki?
  • 0
@janznetu: Raczej na uszczelce pod zaworem spłukującym. Inny problem to taki że teraz założyłem bez tego elementu i nie przecieka nic. Może ułożenie spłuczki po prostu.

I te ułożenie się zmienia gdy zakładałem ten element. Albo źle go zakładam.

Jak wspomniałem pękł mi fragment i zastanawiam się gdzie w razie czego szukać zamiennika.

Spłuczka jest ok skoro trzyma teraz bez problemu pełny zbiornik.
lonceg - @janznetu: Raczej na uszczelce pod zaworem spłukującym. Inny problem to taki...

źródło: IMG_20240227_235641

Pobierz
  • 0
@ThomasPol: mam problem z odpływem. Zawór napełniający też nie jest w pełni sprawny ale jakoś działa (pryska wszędzie w środku). Pewnie wystarczy rozmontować i wyczyścić w środku zaworu lub coś wymienić.
@lonceg: nie ma zamiennika i raczej nie występuje jako część do kupienia (ewentualnie dzwoń na serwis). Ta część to coś w rodzaju blokady zaworu spustowego. Najlepiej zagrzać to ze sobą np. za pomocą metalowych zszywek.
Przyciski spłukujące mają niewielki luz?
@lonceg: masz problem z opływem bo te plastikowe z uszczelką nie zamyka do końca.Rozumiem ,że cały czas nalewa wodę i przy końcu napełnienia zbiornika zwalnia ,ale i tak woda leci w muszli toalecie?Jeśli tak to zwiększ ciśnienie wtedy to z uszczelką zamknie dopływ jak się zbiornik napełni.I obserwuj.Jesli już nie przelewa to problem ciśnienia ,ale i tak zalecalbym na noc zamknąć zawór.
@lonceg: dobrze zrobiłeś czyszcząc uszczelkę bo tak się robi.Ja godzinę się z tym męczyłem z tym ,że na pół otwartym zaworze.Jak otworzyłem go na full to nagle ten plastikowy cycek z uszczelką zaczął się zamykać i nie przelewać .