Wpis z mikrobloga

#baofeng cześć. Czy znajdzie się ktoś cierpliwy tutaj i spróbuje mi odpowiedzieć na kilka pytań w tonie innym niż znamy z elektrody? ;)
Na początku chciałbym wiedzieć po co jest ten program chirp. Jakoś nie mogę znaleźć poradnika od A co zrobić z baofengiem po zakupie. A po przeczytaniu kilku wątków wiem, że niektórych bardzo boli jak ktoś napisze, że chce np. ponasłuchiwać.
  • 7
  • 0
@dos_badass: no ok, ale czy jak mam np. z listy częstotliwości z neta pkp 147.2828 i to wpisze w baofenga to jest szansa, że jak będą nadać to będę to słyszał czy ten program jest niezbędny do nasluchiwania pkp, taxi itp. Pytam bo jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.
  • 0
@dos_badass: Kolego, a polecisz jakiś "poradnik nasłuchowca" tak dla zielonego kogoś. Tzn. wyjąłem z pudełka nowego baofenga 13pro i wpisałem chyba 15 częstotliwości które podobno słychać w Częstochowie ale totalna cisza. Nawet nie szumi. Jest tam dużo ustawień i może mam coś nieustawione jeszcze. Np. wpisuje psp i totalnie cisza. Ogólnie jak daje skan to też chyba raz przez godzinę coś zaszumialo.
@ekimek: nie szumi bo masz domślnie squelcha ustawionego który po to aby radio odzywało się tylko przy faktycznej transmisji a nie szumie otoczenia (możesz to wyłaczyć lub trzymać mon). Na YT poszukaj podstaw baofengów i szybko załapiesz.
  • 0
@tylkolurko: squelcha ustawiłem na 1. Obawiam się, że jest coś w menu co trzeba zmienić żeby coś łapał. Mam niedaleko pkp, i też nic. Zresztą to Częstochowa, tu wszystko jest niedaleko ;)