Wpis z mikrobloga

#pytanie #endemondo

Jak skonfigurować telefon pod endemondo? do tej pory internetu używałem tylko z WiFi, mam tel na kartę w play. Biegam już kilkanaście miechów ale z ciekawości chciałbym sobie zobaczyć ile jestem w stanie przebiec w powiedzmy miesiąc ;)
  • 28
  • Odpowiedz
@SenJestDlaSlabych:

Segment naziemny[edytuj | edytuj kod]

Segment naziemny składa się z 12 stacji nadzoru rozmieszczonych możliwie blisko i równomiernie na równiku celem ciągłej obserwacji każdego satelity przez co najmniej dwie stacje przez całą dobę. Odpowiada on za utrzymanie sprawności technicznej systemu wyrażającej się niezawodnością i dokładnością odbieranego przez użytkowników sygnału satelitarnego. Główna stacja nadzoru mieści się w bazie sił lotniczych Shriever AFB (poprzednio Falcon) w Colorado Springs, USA. Pozostałe stacje
  • Odpowiedz
@SenJestDlaSlabych:

Odbiorniki multi-channel i multi-plexing[edytuj | edytuj kod]

Dla jednoczesnego odbioru sygnału z kilku satelitów lub sygnału o dwóch częstotliwościach z jednego satelity, stosuje się odbiorniki dwóch
  • Odpowiedz
@SenJestDlaSlabych:

Kalendarium w historii rozwoju systemu GPS[edytuj | edytuj kod]

1973 Zatwierdzenie podjęcia prac nad stworzeniem satelitarnego systemu nawigacyjnego, opartego na systemie TRANSIT, TIMATION i 621B U.S. Air Force i U.S.
  • Odpowiedz
@SenJestDlaSlabych:

Inne systemy pozycjonowania[edytuj | edytuj kod]

Inny pracujący obecnie system pozycjonowania to GLONASS. Jest on zarządzany przez Wojska Kosmiczne Federacji Rosyjskiej. GLONASS dostarcza dwa rodzaje sygnału wojskowy oraz cywilny. W skład systemu wchodzą 24 satelity oraz naziemna stacja kontroli. System ten używa innego geodezyjnego układu odniesienia i odmiennego wzorca czasu (UTC) niż GPS (UTC USNO, gdzie nie wprowadza się sekund
  • Odpowiedz