Wpis z mikrobloga

Hej #furry wyniki ankiety!

Po pierwsze, chcę podziękować wszystkim którzy wzięli udział w mojej shitpostowej ankiecie.
Odpowiedziało 28 osób! W sumie, więcej niż się spodziewałem.


Dzięki wielkie!

Po drugie, początkowo planowałem poczekać trochę dłużej z podsumowaniem ale nie wiedziałem kiedy będę mógł nad tym przysiąść, a dzisiaj wyjątkowo miałem trochę czasu. Poza tym, odzew był duży i chyba kto miał tę ankietę zobaczyć, ten zobaczył.

Co do wyników, nie będę wypisywał tu wszystkich pytań tylko te, w których zauważyłem coś ciekawego.
Jeśli kogoś nie obchodzi mój bełkot to może przeskoczyć do “dostęp do wyników” na końcu.

Pierwsza sprawa Płeć:
Tu so same chłopy!
Na 28 odpowiedzi 100% to mężczyźni...
Przyznam, że jestem lekko zaskoczony - spodziewałem się chociaż 1-2 kobiet.

Wiek
35.7% (10) to osoby w wieku 23-26 lat
28.6% (8) to osoby w wieku 31-35 lat
21.4% (6) to osoby w wieku 27-30 lat
7.1% (2) to osoby w wieku 35+ lat (Dzień dobry Panom)
7.1% (2) to osoby w wieku 19-22 lata
Co ciekawe, nie ma tu nikogo poniżej 19 lat. Z tej młodzieży to nic nie będzie… ( ͡°͜ʖ͡°⁠)

Wykształcenie
Większych zaskoczeń tu nie było, pozdrawiam tą jedną osobę ze stopniem wyższym niż magister.

Pytanie o poglądy dodałem na końcu bo stwierdziłem, że to może być interesujące. Nie chciałem się jednak za bardzo zagłębiać i myślałem żeby dać coś w stylu lewica/prawica ale nie lubię takiego binarnego podziału więc stanęło na kompasie politycznym.

Generalnie, racje ma sześć osób które wybrały odpowiedź “Do dupy dałeś te opcję”.
Spośród osób, które mimo wszystko jakoś się określiły:
Najwięcej osób wybrało odpowiedź ”raczej centrum” - 42.9%
Pozostałe opcje równo rozłożone po 10.7%, z wyjątkiem “lewej górnej ćwiartki” gdzie znalazła się jedna osoba.

Języki obce
Bez większego zaskoczenia, 96.3% zna język angielski.
2 osoby jako język obcy podały polski, to może być pewna niespodzianka.

Religijność
Ateiści i agnostycy razem stanowią 60.8%.
21.4% to chrześcijanie.
Mamy tu też jednego rodzimowiercę.

Orientacja seksualna
To jest całkiem ciekawe
Tylko 39.3% zadeklarowało się jako heteroseksualni.
Prawie tyle samo - 35.7% to osoby biseksualne.
Mamy tu też pięciu (17.9%) gejów.
Dwie osoby wybrały opcję to skomplikowane.
Wychodzi na to, że większość stanowią tu osoby nieheteronormatywne.

Pytanie o comingout chyba zadałem nieco nieprecyzyjnie, bo nie wiem jak rozumieć osoby homoseksualne które wybrały odpowiedź “nie dotyczy”.
W każdym razie, wszystkim tym, którzy są na drodze do zrozumienia swojej seksualnośći i tym, którzy z różnych względów nie ujawnili swojej orientacji życzę dużo siły i życzliwych ludzi, którzy będą Was wspierać!

Pytanie o związki
Najwięcej osób (39.3%) wybrało odpowiedź “Nie nigdy nie byłem [w związku]”
32.1% odpowiedziało, że obecnie nie są w związku.
25% jest w wieloletnich związkach.

Pytanie o liczbę przyjaciół
Po 39.3% osób odpowiedziało, że ma 1-2 oraz 3-7 przyjaciół.
5 osób (17.9%) odpowiedziało, że nie ma żadnych przyjaciół ( ̯ )

Przechodząc do pytań ściśle związanych z fandomem furry.
Czy uważasz się za furry?
Przyznam, że było to najważniejsze pytanie, wokół którego napisałem całą tę ankietę. Zastanawiałem się ile osób faktycznie utożsamia się z furry, a dla ilu to po prostu stylistyka, którą lubią i tyle.
Łącznie 57.1% uważa się za furry.
32.1% odpowiedziało po prostu lubię furry-art.
Dla 10.7% “to skomplikowane”.

Yiffne treści
Zdecydowana większość (92.8%) lubi seksualne treści związane z furry w jakimś zakresie.

Pytanie o fursonę to w zasadzie 50:50.

Furwalki i furcony
To w sumie ciekawe - ~80% nigdy na żadnym nie było, połowa kiedyś chciałaby, drugiej połowy to nie interesuje.
~13% brało udział w jakimś zjeździe futrzaków.

Tylko jedna osoba ma fursuit. Reszta, znowu 50:50 - połowa by chciała, drugiej połowy to nie interesuje.

46% nie zna żadnego furrasa.
54% zna przynajmniej jedną taką osobę.

Ulubiony styl nóg u postaci:
48% to nie obchodzi.
44% woli bardziej anatomicznie poprawne.
2 osoby wolą ludzkie nogi.

Ulubione gatunki
Raczej zgodnie z ogólnymi trendami, najpopularniejsze są wilki, lisy, duże koty i smoki.
Z dodatkowych odpowiedzi pojawiły się m.in. “oposy i łasicowate” (ciekawe kto to…) oraz “krokuty i likaony” (ciekawe kto to… v2).

Większość osób zainteresowała się furry 5-10 lub 10-20 lat temu, generalnie pasuje to raczej do rozkładu wieku. Dla większości punktem wyjścia był internet.

Pojawiło się dużo ulubionych artystów. Nie będę tu wklejał pełnej listy, możecie zobaczyć ją w wynikach.
Mimo że zostało wymienionych wielu, jedynie 2 osoby się powtórzyły: Meesh i Fluffkevlar.

Dalej pytanie, które zastanawiałem się czy zadać. I w końcu, w myśl zasady “nie powinienem tego robić ale…”, zadałem je. Tym pytaniem jest oczywiście ocena fetyszy.
Wybrałem motywy, które widuję na… różnych stronach zaskakująco często. Niektóre z tych rzeczy są… dziwne i byłem ciekaw, jak faktycznie wygląda ich popularność.
Okazuje się, że tu, na wykopie nie jesteśmy aż tacy dziwni. Zgodnie z oczekiwaniami większość ocen niektórych opcji była raczej negatywna.
Nie będę tutaj wszystkiego wypisywał bo tego jest za dużo, możecie sobie zobaczyć na wykresach.
To co może być ciekawe to ładny (prawie) rozkład normalny przy “impregantion”, największa polaryzacja przy “watersports” i to, że najmniej negatywnie ocenione zostało “bondage”.
Pozdrawiam ciepło wszystkich, którzy w większości opcji wybrali “nie wiem o co chodzi”.

Teraz kwestie najważniejsze:
Ananas na pizzy?:
64%: tak
35%: nie

Sernik z rodzynkami?:
28%: tak
71%: nie

78% osób jest praworęczna.

Czy jesteś obecnie zadowolony ze swojego życia?
“Jak najbardziej!” - 14.3%
“Zawsze może być lepiej ale nie narzekam” - 46.4%
“Szkoda strzępić ryja…” - 39.3% ( ̯ )

Przeglądałem odpowiedzi szukając jakichś zależności (np. że osoby lubiące serniki z rodzynkami lubią scat) ale nic takiego nie znalazłem.
Jeśli ktoś zastanawia się czy istnieje jakaś korelacja pomiędzy poszczególnymi odpowiedziami to pytajcie, postaram się odpowiedzieć, chociaż sam nic ciekawego nie dostrzegłem.

No i najważniejsze. Odpowiedź na pytanie, które postawiłem udostępniając ankietę i dla którego wszyscy się tu zgromadziliśmy: “Ilu jest tu gejowych wilków lubiących pizzę z ananasem?”:


Pozdrawiam ( ͡°͜ʖ͡°⁠)

Na koniec, dostęp do wyników:
Początkowo planowałem udostępnić wszystkie wyniki w arkuszu tak żeby każdy mógł je obejrzeć. Zdałem sobie jednak sprawę, że nie zapytałem czy uczestnicy ankiety się na to zgadzają.
Oczywiście odpowiedzi są anonimowe, więc teoretycznie nie powinno być problemu. Jednak po samym tylko przejrzeniu odpowiedzi, w 2-3 przypadkach podejrzewam, że wiem którzy to użytkownicy. Przy odrobinie stalkowania i białego wywiadu pewnie dałoby się zidentyfikować więcej osób, a do tego wolałbym nie dopuścić.
Dlatego nie udostępnię surowego arkusza z odpowiedziami. Wrzucam gotowe googlowe podsumowanie i udostępniam też arkusz, gdzie rozbiłem dane na poszczególne pytania i wylosowałem kolejność odpowiedzi dla każdego pytania. Nie da się więc, powiązać odpowiedzi ze sobą (i w konsekwencji z konkretnym użytkownikiem).

Link do wyników w formie wykresów (Stworzone automatycznie przez Google Forms)

Link do arkusza (To dla liczbowych nerdów którzy wolą tabelki niż wykresy)

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję! Czegoś się o sobie dowiedzieliśmy. Czy było warto? Pewnie nie ( ͡°͜ʖ͡°⁠)


#furry #futrowpis
  • 25
  • Odpowiedz
CO!? Ktoś tutaj ma Furrsiut!? ʕʔ
Oraz co? Ktoś były na konwencie IRL? Dla czego ja nic o tym nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Mimo że zostało wymienionych wielu, jedynie 2 osoby się powtórzyły: Meesh i Fluffkevlar.


@Gerald212: No i czego kłamiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rick Griffin też jest conajmniej 2 razy, a przeglądnąłem bardzo pobieżnie.

Edit: chunie zresztą też
  • Odpowiedz
@Ciekawska_Genetta: Według wielu, jestem naczelnym lewakiem, Socjalistą i wrogiem cywilizacji białego człowieka!

Zaraz ci wcisnę do ust te robaki! Zacznę łagodnie od czerwonych żelków a skończę na dużych chrząszczach.
  • Odpowiedz