Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Zakładając całkowitą kompromitację #pis w #wyboryprezydenckie i drugą turę Czaskoski vs Kotłownia, to jak głosujecie?
#pytanie #sondaz #prezydent #wybory #po #trzeciadroga #koalicjaobywatelska #td #ankieta #trzaskowski #holownia
FrasierCrane - Mirki pytanie. Zakładając całkowitą kompromitację #pis w #wyboryprezyd...

źródło: z26088317AMP,Szymon-Holownia-i-Rafal-Trzaskowski--Debata-o-pona

Pobierz

Jak zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich jeżeli wejdą do niej Trzaskowski i Hołownia?

  • Trzaskowski 26.9% (43)
  • Hołownia 36.9% (59)
  • Nie zagłosuję 25.6% (41)
  • Oddam głos nieważny 10.6% (17)

Oddanych głosów: 160

  • 7
@USSCallisto: Myślę podobnie. O ile marszałkowanie Hołowni mi się podoba, tak mam mu do zarzucenia i jego formacji całkiem sporo, jednakże gość jest mniej na lewo niż Trzaskowski i sprawia (przynajmniej na razie) wrażenie potencjalnie bardziej zbalansowanego prezydenta, który będzie się dogadywał z każdym rządem. A tego nam potrzeba właśnie. No i w Polsce powiatowej będzie ludziom łatwiej na niego głosować niż Trzaskowskiego (który pewnie będzie miał więcej głosów w pierwszej
Zakładając całkowitą kompromitację #pis


@FrasierCrane: Jest w PiS pomysł, żeby doprowadzić do tego specjalnie, bo taka tura wbiłaby nóż między KO i TD (a kampania potrafi byc brudna) i de facto wymusiłaby rywalizację w drugiej turze o wyborców PiS. A długofalowym celem miałoby być "odwrócenie" TD.
Iluzja i niemożliwość? Może, dla jest frakcja w PiS z takim pomysłem.