Wpis z mikrobloga

Dlaczego popierasz protest rolników?

#ukraina #4konserwy #bekazlewactwa #bekazprawakow #protest #ankieta
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - Dlaczego popierasz protest rolników?

#ukraina #4ko...

źródło: Screenshot 2024-02-19 at 20-18-58 26 mld zł na dotacje i 27 mld zł na KRUS. Wydatki państwa na rolnictwo w 2024

Pobierz

Dlaczego popierasz protest rolników?

  • 1. Chcę płacić więcej za jedzenie 33.3% (24)
  • 2. Jestem przeciw wolnemu rynkowi 15.3% (11)
  • 3. Popiram socjal dla rolników 13.9% (10)
  • 4. Jestem za interwencjonizmem państwowym 37.5% (27)

Oddanych głosów: 72

  • 18
  • Odpowiedz
@Hellicon: Ale paróweczki bez sanepidu? bez kontroli? Przecież sanepid wolnorynkowcy chcieli likwidować... XD
Ja tam wolę naturalne zboże z czarnoziemu a nie z gleby VI klasy na tonach nawozów sztucznych finansowanych z UE. Wystarczy zwykła kontrola sanitarna i tyle.

wiem jak wiele wycierpiało polskie rolnictwo zeby dostosować się do wymogów rynku wewnątrz europejskiego.

@owsikalfred zakazali gnojowicę wylewać na zamarźniętą ziemię aby rzek nie zanieczyszczać?

wiem że dla korporacji liczy się tylko
  • Odpowiedz
@Nie-mam: 500 000 rolników bierze dopłaty i niczego nie produkuje. 300 000 bierze dopłaty i sprzeda 2 prosiaki na rok.
400 tys. to rolnicy którzy produkują na rynek i z tego żyją.
400 tys nie może sie rozwijać bo większość dopłat idzie na tych co malują trawę na zielono i nic nie produkują.
Gdzie jest problem? Nasz skansen czy Ukraińska nowoczesność?

Mamy 2-3% bezrobocia, ściągamy hindusów do pracy i płacimy 800
  • Odpowiedz
Gdzie jest problem? Nasz skansen czy Ukraińska nowoczesność?

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: problemem jest to, że ukraińska ziemia jest uprawiana przemysłowo przez agroholdingi, które są de facto właścicielem ukraińskiego czarnoziemu. Holdingi te pasożytują na ukraińskim obywatelu i państwie. W Polsce ziemia jest uprawiana przez rolników. My, Polacy, w przeciwieństwie do Was, Ukraińców, preferujemy zboże od rolnika od zboża z fabryki.
Ukraińcy fanatycznie będą walczyć za właściciela fabryki, bo przecież to Ukraiński produkt.
Problemem nie
  • Odpowiedz
@Nie-mam: Skoro nie zgadzam się na dymanie mnie, że rolników to jestem Ukraińcem?
Powtarzam, to my mamy problem bo my mamy rozdrobnione rolnictwo gdzie milion gospodarstw jest zbyt małych aby skutecznie konkurować, drobnicy nie stac na podstawowe inwestycje i przejada większość wsparcia.

Opłacanie NFZ, KRUS, i dopłaty dla 500 000 rolników, KTÓRZY NICZEGO NIE PRODUKUJĄ to nie jest problem?

I wiesz co niech rolnicy #!$%@?ą ze swoimi blokadami bo oni pasożytują
  • Odpowiedz