Wpis z mikrobloga

Hej, szukam kogoś kto pomoże mi w konfiguracji Denona x3800. Podłączyłem teoretycznie wszystko ok a nie mam dzwięku z TV ani z Xboxa. Być możę to jakiś banalny błąd bo to mój pierwszy amplituner.

TV podłączony kablem HDMI, sloty eARC i ARC w TV. W TV ustawione przekazywanie dzwięku po eARC, na denonie włączone TV Audio i cisza. Tym bardziej dziwne bo w pierwszej chwili konfiguracji działało. Musiałem pewnie coś przestawić, ale nie wiem co i gdzie szukać.

#audio #kinodomowe #amplituner #denon
  • 8
@emjot86 zobaczę jak to wygląda. Ale z drugiej strony w manualu jest 'When “HDMI Control” or “ARC” is set to “On” in the menu, “HDMI” cannot be assigned to “TV Audio”
  • 0
@emjot86: poustawiane, dzwięk działa, ale nagle przestały działać wszysztkie 4 głośniki sufitowe xD nie mam już siły do tego amplitunera, to jest jakaś masakra
@betaTrx: sprawdz czy dzialaja jak zrodlem jest film w atmosie. Do tego upmixing mozna zrobic zeby nawet zwykle stereo korzystalo ze zwyklych glosnikow. No i w konfigu musi byc np. 5.1.4
  • 0
@emjot86: tylko one nie wydają teraz dzwięku nawet podczas setupu, powoli zaczynam myśleć że mam jakiś wadliwy ampli, bo tutaj na każdym kroku coś raz działa a raz nie. Te głośniki sufitowe dzień wcześniej działały ale w Audyssey wyskakiwał błąd fazy więc zamieniłem końcówki. Po zamianie wszystko działało ok, a dzisiaj już zero dzwięku. Chyba poszukam jakiegośspeca, któy mi to wszystko od zera ogarnie bo szkoda już siwych włosów.