Wpis z mikrobloga

@Short_Control_5886 ja “jestem” na b2b w Luksemburgu ale jeśli chcesz się tam przeprowadzić i siedzieć rocznie więcej niż pół roku na miejscu to wymaga to założenia spółki w luksie, najłatwiej sárl bo ma kapitał minimalny tylko 12500e, a ile ci wyjdzie podatku razem to już trzeba pogadać z księgowym ale efektywnie pewnie z 25% +17% VAT
  • Odpowiedz
@odysjestem: najgorszemu wrogowi nie życzę dojeżdżania z Trier albo z Thionville/Arlon/Longwy. Nie jest to warte zaoszczędzonych pieniędzy.

Chyba, że kolega ma dużo wolnego czasu i lubi się bujać w korkach, to droga wolna.
  • Odpowiedz
@odysjestem: co mogę więcej napisac? Ja uważam, że po prostu nie warto być pracownikiem transgranicznym. Chyba, że ktoś jest z tego przygranicznego miasta, ma tam rodzinę i nie chce wynajmować lokum w Luksemburgu.

Jeżeli i tak się tutaj człowiek sprowadza, to najrozsądniej jest mieszkać max 30 min samochodem od pracy i najlepiej w mieście Luksemburg / ew. w jakiejś gminie graniczącej z miastem, najlepiej od strony gdzie ma się miejsce pracy.
  • Odpowiedz