Wpis z mikrobloga

@koloros: wiesz ze nie kazdy musi sie masturbowac by byc fajny. Ja zawsze bylem #!$%@? i jak wdeplem w to to tylko gdy mialem taka fizjologiczna potzrebe wynikajaca z pelnych jajec mowiac nieladniw
  • Odpowiedz
  • 0
@zbrodnia_i_kawa to chyba jesteś ewenementem:> chociaż u dziewczyn to też trochę inaczej jest, bo dziewczyny nie muszą używać rąk i każde jakieś ocieranie się o poduszkę, wkładanie kołdry między nogi itd. też liczy się jako damska masturbacja
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa: eh no nie chce Cię martwić, ale to chyba byłaś nieświadoma przez całe swoje życie xd
https://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-dziecko/zdrowie-dziecka/masturbacja-dziecieca-jak-reagowac-przyczyny-masturbacji-dzieciecej-aa-y5NZ-vyhP-EGmn.html#masturbacja-dziecieca-rodzaje

"Dziecko dotyka swojego ciała, bawi się wargami sromowymi czy penisem, zaciska uda, wkłada sobie między nogi poduszkę itp. Odkrywa, że czasem sprawia to przyjemność i właśnie z tego powodu takie zachowania wykazuje. Masturbacja rozwojowa, jak sama nazwa wskazuje, stanowi etap rozwoju dziecka.

Masturbacja eksperymentalna to już zjawisko, które może niepokoić. Pojawia się,
  • Odpowiedz
@Lefty: lol, sorry, ale to bzdury. to że dzieciak jest ciekawy co tam dynda, to jeszcze nie jest masturbacja. Jak dziecko się pierwszy raz widzi w lustrze i dotyka nosa i coś do niego włoży, albo tarmosi włosy to też masturbacja...? Nie ma czegoś takiego jak masturbacja bez kontekstu seksualnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@Theo_Y: Ale nic nie napisałem, że chodzi tu o jakąś "fajność". To po prostu ludzka naturalna potrzeba fizjologiczna, którą wedle popędu się spełnia. Tyle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A pytanie z ciekawości, bo mi właśnie gdzieś od około 13 r.ż tryskało. A zacząłem robić ręcznie około 11 r.ż.
  • Odpowiedz
  • 1
@zbrodnia_i_kawa: Wiesz co, tutaj koleżka @Lefty ma jednak trochę racji. Ja to miałem wałkowane jeszcze za czasów studiowania psychologii. Były nawet gościnne wykłady poświęcone stricte masturbacji.
Generalnie szacuje się, że w okresie dojrzewania masturbuje się ok. 96% mężczyzn i 80% kobiet, ale to bardzo umowne statystyki i trudne do pełnej weryfikacji.
A co do masturbacji dziecięcej to ona istnieje faktycznie. Dzieciak 4-5 letni może zauważyć, że doświadcza przyjemności pocierając
  • Odpowiedz