Wpis z mikrobloga

Witam. Mam pytanko. Posiadam obecnie jbl lx22 podłączone pod Denon DRA-1000. Blok, pokój około 15-18 metrów. Parter więc brak sąsiadów z dołu. Rozważam dołożenie jakiegoś subwoofera aktywnego do tego zestawu, głównie pod kątem filmów i muzyki elektronicznej.
Nie mam jednak dużego doświadczenia z subami i zastanawiam się czy to w ogóle dobra opcja pod kątem:
a) potencjalnego problemu z sąsiadami z góry i przez ścianę
b) średniej opłacalności suba w tak małym pomieszczeniu, nie wiem czy bas nie będzie w ogóle lepiej słyszalny poza mieszkaniem xD

Jeśli miałoby to sens, to kolejne rzeczy w kwestii których nie jestem pewien to sam sub. Wydaje mi sie, że jakiś downfire byłby ok zważywszy na to, że nikim pode mną nie musze się przejmować ale też nie mam pewności czy to optymalne wyjście.
Do tego, przy jednej ścianie pokoju mam kanapę, przy drugiej biurko, czas pewnie spędzałbym na nich tak 50-50 xD
Z tego co rozumiem nie ma co przejmować się kierunkowością basu bo przy tej długości fal ucho i tak tego nie ogarnie. Grunt to ustawić go tak, żeby jak najmniej zniekształcać pasmo przez podbijanie/osłabianie konkretnych tonów odbiciami, tak?
Czy są jakieś generalne założenia, np lepiej pod biurkiem niż za kanapą albo odwrotnie, lub nigdy w rogu?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi ;)
#audio #hifi #sprzetaudio #kiciochpyta
  • 5
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Android
  • 0
@teperkov a, ok. To to było jedno z moich pytań. Czy posiadanie suba w mieszkaniu w ogóle ma sens i jest możliwe w sposób, w który ja miałbym z niego korzyści, a sąsiedzi nie traciliby nerwów
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.