Wpis z mikrobloga

Przyszedł do mnie steam deck w wersji OLED 512gb, ale jest problem podłączając słuchawki na Jacka mam szum w słuchawkach, niezależnie od gry czy pulpitu.

Jedynie zauważyłem że grając w wymagająca grę, gdy CPU jest pod obciążeniem są jeszcze większe static noise. Widziałem na innych forach że jest to częsty problem w tej wersji OLED. Częstym rozwiązaniem jest przejściówka USB-C na Jacka i wtedy słuchawki działają, więc jest obejście ale to sprzęt za 2.6k zł chciałbym aby działał poprawnie.

Napisałem już do supportu, czy ktoś już wysyłał steam decka do naprawy i ile to trwa?

A teraz drugie pytanie jeśli wyśle to do naprawy to w przyszłości już nie będę miał gwarancji od valve?

#steamdeck #valve #sprzet
  • 11
@niac przerabiałem różne problemy. Zawsze wymieniali. Mogą Cie poprosić o postawienie systemu na nowo, ale w tym wypadku jak znają błąd to może od razu wymiana. Nie wiem, nie sledze wszystkich błędów. :)
@niac ja już miałem z steam deckiem oled tyle problemów że odechciewa się grać. Po aktualizacji nawet potencjometr jest mniej wydajny i wbudowane głośniki na pełnej głośności grają jak wcześniej może na połowie. Szumy w tle na słuchawkach mam ale małe. I słuchawki bluetooth też się rozłączałają same po wyjściu z gry. Wiesza się często i nie zawsze mogę odpalić grę choć jest zweryfikowana. Nawet jak cuduję z protonem experimentalem.
via Android
  • 1
@TomgTp ja już się skontaktowałem z valve i ma zostać wysłany do Pragi w Czechach do naprawy. Sam support stwierdził że wiele osób ma problemy z tymi szumami na porcie Jack. Teraz tylko pozostało czekać aż kurier ode mnie weźmie steam decka, cały proces ma potrwać do 2 tygodni
@niac i teraz pytanie czy ja mam te szumy normalne i nawet po wymianie będzie to słyszalne czy UJ wie co. Nie lubię takich napraw i u mnie to już kaplica. Albo nowy albo nic. Tak więc za rok albo dwa kupuje porządny komputer i tyle.
Przyszedł do mnie steam deck w wersji OLED 512gb, ale jest problem podłączając słuchawki na Jacka mam szum w słuchawkach, niezależnie od gry czy pulpitu.


@niac: to wada projektowa wszystkich steamdeckow OLED. Valve wtopilo. Ja problem rozwiazalem przejsciowka usb-c. Dzwiek jest lepszy i glosniejszy wiec nie narzekam. Ale jednoczesnie ladowac juz nie mozna. Na reddicie widzialem instrukcje jak to samemu naprawic, ale trzeba rozebrac decka. Ja to olałem. Nie sledze juz
via Android
  • 1
@niac

Przyszedł do mnie steam deck w wersji OLED 512gb, ale jest problem podłączając słuchawki na Jacka mam szum w słuchawkach, niezależnie od gry czy pulpitu.


Jedynie zauważyłem że grając w wymagająca grę, gdy CPU jest pod obciążeniem są jeszcze większe static noise. Widziałem na innych forach że jest to częsty problem w tej wersji OLED. Częstym rozwiązaniem jest przejściówka USB-C na Jacka i wtedy słuchawki działają, więc jest obejście ale to