Wpis z mikrobloga

#mazda Spodobała mi się mazda 6 mk3. Czy ktoś użytkował to auto? Chodzi mi o sedan w 2.5 benzyna. Mam pytanie jak sprawuje się automat w tym modelu i z z tym silnikiem? Jak wygląda sprawa korozji? Lepiej się trzymają blacharsko niż starsze wersję które strasznie rdzewieją? Jeśli ktoś ma albo miał to może opisać jak sprawuje się to auto? Dzięki!
  • 4
@bartolinni94: Auto (wersja GJ) użytkuję od niecałych 7 lat, w tym czasie zrobiłem ok. 50k km i miałem jedną awarię nie ze swojej winy (a zużycia sprzętu), ale też co roku jeżdżę na przegląd i ogarniam to, co jest do ogarnięcia. Spalanie na poziomie 8,6-8,7/100, ale jeżdżę dosyć "dynamicznie". Z olejem zero problemów. Z rdzą miałem problem raz, z 5-6 lat temu, po bardzo mocnej zimie, ale przy standardowym przeglądzie mi
@bartolinni94: Szczerze odradzam, Mazda niby pretenduje do marki premium a ich serwis nie potrafi u mnie zdiagnozować przyczyny wibracji pustego fotela pasażera w czasie jazdy. Odbyłem jazdę testową inną 6'tką i zauważyłem ten sam mankament. Cały fotel wraz z zagłówkiem wchodzi w wibracje i nie jest to kwestia źle doważonych kół, to leży bardziej w spieprzonym błędzie konstrukcyjnym samochodu. Druga sprawa to bardzo obszerny problem z odpryskami, który można sobie poczytać