Wpis z mikrobloga

Hej, jak wygląda sprawa w przypadku stłuczki/wypadku wynajmując przez Carsharing typu Panek/Traficcar, przyjmujemy najgorszy scenariusz że z mojej winy. Można wykupić dodatkowe ubezpieczenie od takich rzeczy? Z tego co widziałem regulamin (nie pamiętam chyba Panka) to jest +30 do ceny rynkowej części, to przy jakiś nowych autach za lampę zderzak wyjdzie trochę.
Poz
#carsharing #traficar #panek #motoryzacja
  • 10
  • 1
Teraz patrzę że jest zapis:
"Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za kradzież pojazdu jak i za uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu na skutek wypadku lub kolizji. Brak odpowiedzialności użytkownika nie obejmuje przypadków:
...
- uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu w razie naruszenia przepisów ruchu drogowego
..."

Czyli jak wymusisz pierwszeństwo albo inna głupota z mojej winy to niestety chyba się $$
  • 1
@pAntonIM: O jakim nadwerężeniu mówimy? Auto mogło dalej jechać? Dostałem właśnie info od traficara, trzeba było ich przydusić bo nie chcieli mi odp wprost i odsyłali do regulaminu. Na końcu napisałem sytuacja: Kierowca traficcar wymusza pierwszeństwo doprowadzając do wypadku, czy jest odpowiedzialność finansowa. Odp mi w końcu że tak opłaty mogą być refakturowane ale niby każda sprawa jest rozpatrzona indywidualnie
@Shogun90: tutaj mówię o wygięciu felgi z naruszeniem prawa drogowego (wjazd na parking dla autobusów, powierzchnią wyłączona), także każda sytuacja jak widać traktowana jest indywidualnie.

Pewnie ubezpieczyciel też ma coś do powiedzenia w tej kwestii ¯\(ツ)/¯