Wpis z mikrobloga

Murzynki, pytanie mam. Bombek, wiek 3,5, z ogromnym problemem choroby lokomocyjnej wyrósł właśnie z fotelika i chcemy mu już kupić większy. Z uwagi na to że rzyga mniej więcej po 15 minutach jazdy chcemy kupić taki żeby mógł w nim wygodnie spać (zazwyczaj wtedy jeździmy), był przewiewny i oczywiście bezpieczny. Pojawia się możliwość żeby już jeździł z przodu więc może będzie trochę lepiej.

Nie mniej jednak. Polecacie jakiś konkretny model? Co Wy kupiliście i dlaczego?

#dzieci nie ma tagu #wykoparents ? #foteliki #rodzicielstwo
  • 15
  • Odpowiedz
@Aerwin: dla syna mam Britax Romer kidfix i-size i jest spoko. Wzięliśmy ten model, bo dotychczas jeździł w Britaxie i nie mam absolutnie na co narzekać, do tego w testach bezpieczeństwa wypada dobrze. Tylko z dłuższym spaniem w nim słabo. Syn zasypia w nim czasami, ale to jest spanie na zasadzie "głowa przechylona w bok" i przy mocniejszych zakrętach czy hamowaniu/przyspieszaniu głowę mu trochę ciągnie. No ale on nie narzeka na
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox: ok, ale kto pytał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zmarnowany_czas właśnie teraz mamy britaxa i ogólnie jesteśmy zadowoleni poza tym że potrafi się w nim konkretnie zagrzać. Teraz też go bierzemy pod uwagę, ale mamy też kilka innych modeli wypatrzonych.

Tag istniał, ale już mi się przypomniało że była fest drama. Nie wiedziałem tylko że można wyczyścić cały tag

@zimowyporanek już nawet samochód zdążyłem wymienić :D
  • Odpowiedz
@Aerwin: to kup wkładkę "chłodzącą" - są takie siateczkowe do wykładania fotelików i wózków. Wycinasz w tym tylko w zaznaczonych miejscach otwory na pasy. Kupiłam takie coś do spacerówki, bo mocno nieprzewiewna na plecach i jestem mocno zadowolona, bo objętości nie zwiększa, a dzieciak nie siedzi zapocony. I jak zaleje/zarzyga to możesz uprać normalnie
  • Odpowiedz
@Aerwin po pierwsze fotelik dobiera się do auta i do dziecka. Także przejedź się do 8*, fotelik.info czy innego sklepu lokalnego z doborem fotelików, przymierzcie kilka, niech bombelek usiądzie, zobaczy w którym wygodnie. Co do przewiewnosci i żeby dzieciak się nie zapocil to dajesz podkład z wełny merino na fotelik :)
  • Odpowiedz
  • 0
@moll: a mamy nawet coś takiego, ale i tak nasz britax jest głównie zrobiony ze styropianu. No niby dramy nie ma, ale myślałem że może będzie coś lepszego jeszcze. Oglądaliśmy Swando Charlie i on jest fajnie wykonany, ale z kolei wydaje się na mocno niewygodny w dłuższej trasie
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate: z tego co mi w dwóch takich sklepach powiedzieli to w przypadku mojego samochodu nie będzie problemu z większością popularnych modeli
  • Odpowiedz
@Aerwin: ogólnie jak ma być bezpiecznie, to będzie to "zabudowane". Ewentualnie są modele z trochę bardziej "wyciętymi" bokami albo w ostateczności podkładka, ale jak zależy Ci na bezpieczeństwie to przewiewnie nie będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate: siadało w kilku polecanych modelach i kilka modeli mamy wytypowanych. Na żaden nie możemy się zdecydować dlatego zapytałem tutaj
  • Odpowiedz