Wpis z mikrobloga

Mam jakiegoś tam laptopika Lenovo Ideapad 14 4800u 16gb ramu i chciałem się zoreznać w jakim jest stanie.
- czy da się jakoś sprawdzić w jakim stanie jest bateria?
- zauważałem na nim przed formatem który niedawno zrobiłem mocniejsze wentylowanie, jakby bardziej męczył się procek i ramy no strasznie myślał, zacinał filmy z yt itp. - co ciekawe po formacie też, więc myślę nad zmianą taśmy termoprzewodzącej, czy możecie polecić jakąś dobrą?
- co innego może powodować takie problemy? w menedżerze zadań zawsze widziałem albo duże obciążenie na procku albo ramach, ale co - wymieniać ramy? Bez sensu trochę. Dysk raczej też sprawny - czy moglibyście polecić jakiś proces przeprowadzania wydajności tego laptopa i sprawdzenia gdzie dochodzi do problemu?
Z góry dzięki
#pcmasterrace #komputery #laptopy #pytanie #serwispc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate:
1. Odpal CMD w uprawnieniach admina i wpisz powercfg /batteryreport
2. Zależy jak dobrą, thermal grizzly kryonaut jest spoko, ale ja używam lapka do gierek
3. Możesz na początek sprawdzić temperatury, wyczyścić go, zaktualizować BIOSa. Dysk można zmienić, chociaż nie wiem jaki masz (i czy będzie to konieczne). Sterowniki, możesz dać tryb wysokiej wydajności, ewentualnie dołożyć też podstawkę chłodzącą (mi na przykład zbija temperatury o około 5-10 stopni, ale
  • Odpowiedz
@Prusinek
1. pokazuje niby 40 990 mWh/44 500 mWh, hwinfo zużycie na poziomie 7,9% ale ta komenda z cmd nie pokazuje nic wmiejscu battery life estimates, a tam akurat te dane by się chyba przydały xd chyba że jest dopiero po formacie to może dlatego
2. nie no, to nie ma dedykowanej grafiki nawet, tania a dobra zawsze używałem chyba Arctic MX-4?
3. no ja właśnie też nie wiem właśnie jaki
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

to intel 4 generacji obecnie jest już 13 generacja. Sprzedaj to, dołóż kilka stówek i kup jakiegoś poleasingowego z minimum i5 8 generacji i możliwością włożenia 32GB RAM na przyszłość, z SSD NVME. Postaw W11 i będziesz miał maszynę na lata

Postaw na tym swoim z linuxa z pendrive(tzw live cd) sprawdzisz czy jest podobnie, jeśli lepiej to coś nie tak z software. Dziś SSD to must have.
  • Odpowiedz
to intel 4 generacji obecnie jest już 13 generacja.


@cotozazycie: w ogóle co do #!$%@? ja to właściwie niedawno kupowałem jakby XD

jeśli chodzi o takie live nośniki to był jakiś jeden co na żywo czytał z iso, tylko nie pamiętam nazwy, kojarzysz może?
jak nie, to tego linuxa, typu ubuntu jakimś programem typu rufus?
  • Odpowiedz