Wpis z mikrobloga

@arturek98c na sukę mówisz psica czy suka? XD

Na hipopotamicę mówisz samica hipopotama?

Przykład z dupy.

Nie zmienia to faktu, że pomimo bycia liberałem sympatyzującym z lewicą, feminatywy to dla mnie srogie #!$%@? umysłowe jak te zaimki. Nawet w korpo sugerowali mi bym zaimki wpisał do stopki….

Co ich gówno obchodzi jaki mam zaimek, ja tu tylko dokumentację do APi czytam po raz 365 w roku dajta spokój mnie z płciami xd
@GajuPrzegryw: współczuje, że nie są w stanie odróżnić płci po wyglądzie zewnętrznym jak i wpychają te "feminatywy", które kaleczą język polski. Już nawet Wołoszański prosił lewaków żeby mieli szacunek do polskiego języka. A to facet co zna się na tym bardzo dobrze jak i historii. Poza tym suka to suka. nie ma męskich suk. Mam w rodzinie troche wojskowych, również kobiety, które służą w marynarce i mają beke kiedy jakaś lewaczka
Nie zmienia to faktu, że pomimo bycia liberałem sympatyzującym z lewicą, feminatywy to dla mnie srogie #!$%@? umysłowe jak te zaimki


@GajuPrzegryw: Te same feminatywy, które są naturalne dla języka Polskiego, większość z nich pochodzi jeszcze z okresu międzywojennego, a feminatywy dosłownie z j. polskiego usunęła ruska propaganda?
@Kryspin013 @Kryspin013 widzisz któreś z ekspertów języka polskiego który by ci sugerował, że należy się cofnąć w czasie i w rozwoju języka?


@GajuPrzegryw: ciekawe, że sztuczne ograniczenie języka narzucone przez okupanta na potrzeby propagandy nazywasz rozwojem. Nie wspominając już o tym, że rozróżniasz słow rozwój i ewolucja oraz najwyraźniej nie masz pojęcia czym zajmują się językoznawcy. A jak już się powołujesz na ekspertów to poszukaj twoi eksperci w dziedzinie języka mają
@arturek98c: o jak kaleczą język feminatywy dla języka który nawet czasowniki odmienia przez płeć. Wam to już się totalnie #!$%@? w głowie xD


@Kryspin013: I już widzę po tym komentarzu, że specjalnie manipulujesz :D

Ten obrazek to manipulacyjny argument na powszechność feminatywów przed wojną, są to wycinki z publikacji jednej mocno aktywnej wówczas feministki, promującej właśnie feminatywy. XD

Feminatywy jak najbardziej powstawały samoistnie, oddolnie w miarę aktywizacji zawodowej kobiet, nie
Ten obrazek to manipulacyjny argument na powszechność feminatywów przed wojną, są to wycinki z publikacji jednej mocno aktywnej wówczas feministki, promującej właśnie feminatywy. XD


@PonuryKos123: akurat wziąłem jako przykład pierwszy lepszy obrazek z google

na resztę ci odpiszę potem bo na razie zajęty jestem
akurat wziąłem jako przykład pierwszy lepszy obrazek z google


@Kryspin013: Spoko, odpaliłem się, bo ten obrazek zawsze jest wklejany jako argument popularności feminatywów przed wojną. A prawdziwy rozwój feminatywów na świecie nastąpił dopiero właśnie po 2 Wojnie Światowej, gdy kobiety zaczęły pracować w dotychczas męskich zawodach.
@Kryspin013: tylko, że Ty nie odróżniasz tytułów od nazw zawodów.. przykre.. kurier/kurierka, pielęgniarz/pielęgniarka.. jak najbardziej tak, bo to nazwa zawodu (i to istnieje od zawsze), a nie tytuł.. Tak jak profesor, doktor, minister, prezydent, kapitan, generał itp.. aczkolwiek lewaki zamieniają również słowo chirurg na chirurżka, co nawet google poprawia jako błąd, a TVN tak własnie podpisał panią chirurg. W lewackim USA gdzie zalewają się tymi śmiesznymi zaimkami nadal maja szacunek do