Wpis z mikrobloga

Mam wujka co prowadzi januszex (nawet ma na imię Janusz xD) i wiele lat temu mu postawiłem stronkę internetową na jakimś hostingu i skonfigurowałem pocztę. Wujo raczej bezproblemowy, pisał czasami, żeby mu nową skrzynkę mailową wyklikać i podać konfigurację do outlooka i tam sobie to hulało przez wiele lat. No i się okazało, że przez te parę lat mu te konta pocztowe trochę spuchły. Janusz nie bardzo chce robić porządki na skrzynkach i raczej chce wszystko trzymać na nich - ma tam skanowane jakieś duże dokumenty, dokumentacje fotograficzne. Więc jest to parę GB.

Tak czy inaczej za hosting na kolejny rok wyjdzie faktura na 500 zł. Zrobiłem dzisiaj jakiś risercz czy dałoby się to ograć taniej na jakimś dedykowanym hostingu do poczty typu gmail, zoho czy coś no i nie widzę za bardzo opcji. Czy ktoś z was ma do polecenia coś co będzie kosztować mniej za 10 kont e-mail (ewentualnie 5 kont imiennych + 5 skrzynek współdzielonych) każde z pojemnością 5-10GB?

Musi to być coś bezobsługowego, gdzie nowe konta czy tam aliasy się wyklikuje w jakimś panelu. Nie chcę stawiać instancji AWS-a na to. I nie interesują mnie promocje typu -90% na pierwszy rok, a potem drożej niż teraz.

#hosting #email
  • 4