Wpis z mikrobloga

#steamdeck #rogally #pcmasterrace
Hej,
Chce sobie kupić handheld PCta. Jeśli chodzi o to jak tego będę używał:
1) Mam ps5 i series X’a więc streaming z konsol oraz geforce now
2) Emulacja, indyki, starsze gry
3) granie pod monitorem (Nic szałowego, mam jakiegoś 29’ UW ale 1080p bo to głównie monitor do pracy)
4) Nie będę go używać w miejscu gdzie nie miałbym dostępnego kabla i jeśli tylko urządzenie zaoferuje mi +- 2h czasu gry to będę zadowolony bo na więcej po prostu nie mam czasu :D

Miałem już kiedyś wypożyczonego na miesiąc steam decka i bardzo mi się podobał. Jedynym problemem był słabej jakości ekran ale wersja Oled to rozwiązuje.
Jeśli chodzi o budżet to około 2-2.5k (używki wszelkiej maści wchodzą w grę)

Nie rozważam Legiona Go więc w grze jest Ally na z1 extreme i Deck Oled. Z uwagi, że decka już miałem w ręce to chętnie posłucham użytkowników roga jak się sprawdza. Z góry dzięki za każdą odpowiedz!
  • 8
@incvrnation: Mam rogala i jestem mega zadowolony. Też głównie gram pod kablem, używam jako komputera przenośnego po połączeniu z monitorem przenośnym, myszką i laptopem, no generalnie polecam. Tylko tak, przy grze w wymagające gry może Ci paść karta pamięci jeśli ją wsadzisz. Zrobili gniazdo tuż przy chłodzeniu no i to nie był najlepszy ich pomysł xD
Rozwiązaniem są jakieś adaptery albo po prostu wrzucenie do środka większego dysku, robi się to
@incvrnation: Co do wielkości nie jest to w ogóle uciążliwe, a wielkość i rozdzielczość ekranu robi robotę. Ostatnio spadł coś z ceny, ale niestety wciąż jest te 400-500 zł droższy od Roga.

Co do Rog vs Steam Deck. Z jednej strony Ally jest dobrym rozwiązaniem ze względu na Win 11 i bezproblemowość odpalania gier bez kombinowania i dodatkowych programów, z drugiej strony Win 11 bywa uciążliwy w obsłudze w trybie tabletowym,
@incvrnation: Nie bardzo. Słychać jak pracują wentylatory bo chłodzić przecież muszą ale nie zauważyłem żeby ktoś się skarżył żeby to szczególnie przeszkadzało. Ogarnij na fb grupę rog ally polska, kopalnia przydatnych informacji :)

Co do dwóch godzin gry - w takiego Wiedźmina na najlepszych możliwych ustawieniach nieosiągalne niestety, bez dodatkowego power banka. Mniej wymagające gry czy korzystanie typowo biurowe typu YT, excelle itp bez problemu nawet dłużej