Wpis z mikrobloga

#przegryw Cześć
Mam ogromny problem który bardzo utrudnia mi codzienne funkcjonowanie i życie
Chodzi o to że bardzo niekomfortowo i źle się czuję w obecności innych osób, a mianowicie mam wrażenie że ciągle ktoś się na mnie gapi, ocenia itd. W sklepie, w pracy, na światłach stojąc autem, czy jak idę gdzieś myślę tylko o tym czy sie nie garbie, jak wyglądam itd. I żeby nie było na poziomie logiki ja doskonale rozumiem że dosłownie 99.9% na w dupie innych ludzi i ze mną nie jest inaczej, a problem dotyczy tylko mojej psychiki.
Dodam że nie mam żadnych powodów aby się wstydzić swojego wyglądu itd, ale na pewno mam mocno zaniżoną samoocenę i sporo kompleksów. Mam już dosyć tego że nie mogę się skupić w myślach na produktywnych rzeczach, tylko ciągle analizuje i myślę jak inni mnie odbierają
Chciałbym sobie jakoś z tym poradzić, ale nie wiem nawet od czego zacząć. Ostatnie lata widzę po sobie że stopniowo odcinam się od ludzi i dodatkowo wszystko robię tak aby ludzi jak najmniej spotykać - godziny zakupów, planowanie wyjść itd co pomaga na zasadzie że czuję się lepiej, ale pogłębia problem
Ma ktoś podobnie i może doradzi jak można podejść do tego problemu?
Pozdrawiam!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

idz do profesjonalisty np do psychiatry aby problm sie nie pogorszyl

u mnie tez bylo takie cos w podstawowce, potem sie to tak poglebilo ze w ogole nie gadam z ludzmi, nie utrzymuje kontakow i nie wychodze nigdzie z kims, tylko sama np do sklepu
musze w kocnu isc na psychoterapie grupowa xD
  • Odpowiedz