Wpis z mikrobloga

Ostatnio widziałem znalezisko gościa, który chwalił się, że jakimś ruskim modułem lxposed odblokował możliwość odpalenia mObywatela na zrootowanym Xiaomi XDDD
W kontrze do tego chciałem pochwalić się, że na zrootowanym Samsungu S20+ z Androidem 14 bez specjalnego kombinowania działają nie tylko apki takie jak mBank czy mObywatel, odciski palców, ale działają nawet płatności Google Pay. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakimś cudem wystarczył PlayIntegrityFix, ale spod ręki autora ROMa, którego używam.
Chociaż przestawiłem się już na BLIK zbliżeniowy to jednak ciągłe dwukrotne zbliżanie telefonu było trochę #!$%@?ące (przyłóż telefon, przyłóż palec i znów telefon), więc cieszy mnie powrót do GPay.
#android #root #magisk #customrom #googlepay #chwalesie
  • 6
@radziuxd trudniejszym od tego co opisałeś jest utrzymać działające gpay z rootem dłużej niż miesiąc bez ruszania, wszystkie inne apki wystarczy odpowiednio zablokować i będą śmigać miesiącami, gpay nigdy nie wiesz kiedy się #!$%@? i zaskoczy komunikatem o wykrytej ingerencji, może za tydzień, może za dwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@avira wiadomo, nie znam dnia ani godziny, ale w razie czego jest BLIK zbliżeniowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niemniej jak na razie nawet apka McDonald's działa ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 0
@zaye93 szczerze to niewiele. Ponad 3 lata żyłem bez roota (od sierpnia 2020) i po tej przerwie widzę, że nadal coś się dzieje w tym towarzystwie, ale sporo mniej. Z korzyści, które zyskałem oprócz emulacji kart NFC to brak reklam na Messengerze i Twitterze (moduły). Nawet żadnego blokera reklam nie używam, bo DNS Adguarda w ustawieniach mi w zupełności wystarcza. ¯\(ツ)/¯