Wpis z mikrobloga

Pomyślałem, że warto będzie dla 20zł oszczędzić i przejść na #vectra

Nie róbcie tego błędu, pingi 50ms, internet 1.2gbps to tylko na papierze, non stop jakieś problemy xD
Wróciłem do #jmdi które troche mnie wyruchało na internecie 2gb (był na dwóch kablach), ale od momentu podpisania umowy do zmiany prędkości minęło poniżej 1h, ping stałe 6-7ms, publiczne ip, support 19/7 (poza nocą, zmienili ostatnio chyba), no bajka
  • 8
  • Odpowiedz
@Rabusek: Jaki sens ma pisanie vectra czy inny ogólnopolski isp jest gówniany? To wszystko zależy od lokalizacji. Mam Vectrę od 6 lat, od roku pakiet o którym wspomniałeś (1,2Gb) i praktycznie zero problemów.

Okej, po przejściu na 1,2Gb dostałem nowy modem z którym co drugi dzień były problemy przez 3 tygodnie (XDD), ale po wymianie na inny model (jak wymienili na inny egzemplarze tego samego to dalej problemy) wszystko śmiga.

Ah
foxbond - @Rabusek: Jaki sens ma pisanie vectra czy inny ogólnopolski isp jest gównia...

źródło: 2024-01-31 10_02_19-Edit panel - Speedtest - aaa_WIP - Dashboards - Grafana

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rabusek: Bo mój router za ich modemem ma tylko porty 1Gb, wziąłem ten pakiet dla wyzszego wysyłania. 1Gb vs 1,2Gb to żadna różnica.

Tak czy inaczej widać stabilną prędkość bez żadnych dropów (te są tylko w nocy kiedy sync-uję sobie serwery) oraz brak problemów z ping-iem (3 czy 4 widoczne skoki to zaden dowód, problem mógł być po drugiej stronie, a nie chce mi się zestawiać wykresu pingu do różnych targetów)
  • Odpowiedz