Wpis z mikrobloga

Kojarzycie w Tatrach (PL/SK) jakieś drogi wspinaczkowe do max II+ gdzie można się powspinać na sportowo (gotowe, stałe stanowiska askuracyjne)? W Tatrach działam od kilku lat głównie zima na skiturach i szukam jakiejś kolejnej aktywności na lato. Byłem całkiem niedawno na kursie zimowej turystyki wysokogórskiej bo zależało mi żeby w koncu zobaczyć jak się pracuje z linią i całkiem mi się to spodobało. Wspinaliśmy się na Laboratorium więc tak naprawdę krótki odcinek i zastanawiam się nad czymś podobnym tylko może na dłuższą wspinaczkę. Ofc na skałkowy tez mam zamiar się zapisać.

#tatry #gory #wspinaczka
  • 11
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: takie rzeczy raczej w skałach. Moje jakiś pd filar Wołowej Turni czy Robakiewicz na Mnichu, ale uważam że nie ma co się pchać samemu w ściany w Tatrach jak nie wspinasz się pewnie co najmniej IV. Tam już powinieneś wiedzieć co robisz, łatwo się pogubić w ścianie i wepchać w trudniejszy teren no i nawet jak idziesz na drogę na której powinny być stanowista to powinieneś umieć je założyć samemu
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: Kilimanjaro raczej ma spoko instruktorów. Z kursami to jest tak że robisz go raz, więc ciężko mieć rozeznanie :D Bo jak jesteś w środowisku to znasz często tych instruktorów, ale to trochę coś innego. Z krakowskich instruktorów nie umiem wymyślić takiego, którego bym odradził. Ze śląskiego środowiska Czechowie są co najmniej dziwni (chyba wskale się ich szkoła nazywa)
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk jak masz chęci na wspinanie w Tatrach to polecam kurs jednak zrobić w Sokolikach. Sam tak zrobiłem z polecenia znajomych i nie żałuję, bo jednak jura mocno się różni od granitu.
  • Odpowiedz
Generalnie chyba u nas w Tatrach traktuje się drogi do III jako niestety podejscie.
@rozowy_dzban jakie drogi na mnichu do III są obite? Chyba że drogę przez płytę z 2 spitami nazywasz obitymi? Gdzie i tak warto dołożyć coś swojego.
Z tego co się orientowałem to nie ma takich dróg.
Gran fajek ma trochę spotów, ale wymagana jest umiejętność zjazdu. To samo z grania koscielcow. W kluczowych momentach są spity i stanowiska
  • Odpowiedz