Wpis z mikrobloga

  • 0
@magnes125: trzecie podejście. Problem taki że nasiona bambusa długo kiełkują i łatwo o atak pleśnią zanim się uruchomią. Ale chyba udało się opracować mieszankę której pleśń się nie ima i stymuluje kiełkowanie być może starych nasion
  • Odpowiedz
  • 8
może kogoś zainteresuje dlaczego woda utleniona i cukier pomagają w kiełkowaniu starych/trudnych nasion bo robiłem research.
Stare nasiona często nie kiełkują, bo upośledzony zostaje z biegiem czasu mechanizm samodzielnego wytwarzania tlenu który steruje procesem kiełkowania. Dostarczenie go w postaci wody utlenionej wyręcza nasiono w tej początkowej fazie. Odrobina cukru natomiast daje boost węglowowanów też potrzebnych do wzrostu w czasie gdy nie zachodzi jeszcze fotosynteza. Dodatkowo zarowno woda utleniona jak i cukier ma
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: mam nadzieję że nie próbujesz tego sadzić w glebie na zewnątrz? Bo łatwo się tego potem nie pozbędziesz a rozpleni się gorzej niż czeremcha czy robinia albo klon jesionolistny
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: już to kiedyś komuś tłumaczyłem że nie ma szans u mnie żeby bambus naruszył konstrukcje domu. Mieszkam na terenie wydrążonym w skale. Ogród został siłą wydarty skale. Żeby cokolwiek dostało się w ogóle domu musiało by w najbliższym miejscu pokonać conajmniej dwa metry litej skały
  • Odpowiedz