Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z oprogramowania Armoury Crate, a konkretnie z opcji Aura Sync? Mam płytę ASUS PRIME B550M-A/CSM oraz ramy Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Beast RGB, Aura Sync widzi te ramy jako addressable led strip. Zmiana trybu czy zabawa kolorami/szybkością zupełnie nic nie robi. Jakby nie działało. Płyta też ma jakieś takie "ścieżki" które świecą, a konkretnie zapalają się i przygasają i też nie da się tego zmienić. Dodatkowo co restart komputera te ramy albo migają w taką tęczę (tak jak było od początku domyślnie) albo mają jeden stały kolor. Raz czy dwa razy to nawet jedna kość miała tęczę, a druga się świeciła. Wszystkie aktualizacje od płyty są zainstalowane, aplikacja Armoury Crate sama pokazuje co należało zainstalować/zaktualizować. I żadnych błędów nie ma, a sterować się nie da. Czysty Windows 11. Ramy wspierają Aura Sync, jest logo na opakowaniu, od płyty też. Jakieś pomysły?
#asus #rgb #argb #armourycrate #pc #komputery #informatyka #pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: Nie działa też. Aplikacja nie widzi wgl ramu i zwraca komunikat jak na foto. Ogólnie to przejrzałem sobie wspierane urządzenia przez nich to nie ma tam nic od Kingstona, ani pod frazami np. ram.
Aplikacja widzi tylko płytę ale zmiana ustawień nie wpływa na zmianę świecenia na płycie - choć akurat to rozumiem, bo to tylko kawałek takiej pulsującej ścieżki jest w rogu płyty, nie sądzę, że można tu zmieniać
Vadzior - @gomjeden: Nie działa też. Aplikacja nie widzi wgl ramu i zwraca komunikat ...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-26 004827

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden: Kombinuje i nic. Jak uruchomię jako administrator to nie ma tego komunikatu ale na liście urządzeń jest tylko płyta główna. I z jej poziomu jest Aura Mainboard i są dwa pola (strzelam, że to ramy - nie da się edytować tych pół) oraz jest Aura Adressable 1 i to samemu mogę zdefiniować ile ma ledów. Ale żadne kombinacje trybu, kolorów itp nie przynoszą rezultatu zmiany czegokolwiek. Świeci się tak jak
  • Odpowiedz
  • 0
Przeinstalowałem jeszcze raz cały ten soft od Asusa, poaktualizowałem sterowniki związane z płytą. No nic nie działa.
  • Odpowiedz