Wpis z mikrobloga

@Matrem: z każdym kolejnym modelem aparat jest odrobinę lepszy, ale nie ma się co oszukiwać - dotarliśmy do takiego momentu w rozwoju, że nawet telefon ze średniej półki robi całkiem dobre zdjęcia. Jak ktoś zmienia model co roku ze względu na aparat to jest to co najmniej bez sensu
  • 0
@kidi1: tak, to racja oczywiście, ale jedynie taki format mam z reddita. Ostatnio sam w ispot porównywałem aparat 12 i 15. Zasadniczo różnica była widoczna jedynie przy zbliżeniu, 15 robi zdecydowanie ostrzejsze krawędzie bez pikselów.
@Matrem: Jeśli robisz zdjęcia w dobrym oświetleniu (tak, jest ciemno ale te lampy oświetlające pickupa nie wyglądają na lampę błyskową telefonu) to zdjęcia będą świetne nawet na staruszku. Jako, że oba telefony to iPhone tym bardziej powinny wyglądać podobnie.

Gorzej, jeśli zależy Ci na dobrym makro, zoomie optycznym, późniejszym wykorzystaniu zdjęć na cokolwiek innego niż oglądanie na małym wyświetlaczu telefony, zdjęciach w nocy z lampą i bez, kiedy więcej naturalnego światła
@MvtxMxntvnv: @joekey: Główny aparat w iPhone 8, iPhone X i iPhone 11 Pro to dokładnie ten sam obiektyw i ta sama matryca. 13 Pro w słabych warunkach jest lepszy to oczywiste, bo ma już większą matrycę i dużo jaśniejsze szkiełko, ale w warunkach dziennych różnicy nie ma żadnej. Dopiero od 14 Pro zdjęcia są faktycznie "inne" bo dopakowali matrycę (nie wiele ją zwiększając).

Zresztą widzicie obrazek z pierwszego posta, to
@Cozzie co Ty piszesz za głupoty. Biorę 8 plusa w łapy i (X wyszedł razem z 8 w odstępie miesiąca czy dwóch… więc ok może być podobnie albo i tak samo, ale 11 pro czy max (gdzie plusy czy maxy miały lekko lepsze aparaty względem mniejszej wersji) to inna bajka. To, że mają tyle samo mpix nie znaczy że są takie same. Weź pod uwagę przysłonę, matrycę aparatu itp… a idź Ty
@MvtxMxntvnv: No dokładnie o tym mówię, sprawdź sobie parametry :) W głównym aparacie ta sama matryca, to samo światło aparatu, ta sama plamka pixela, lekko szerszy kąt (o 2 stopnie) - to dzielą ze sobą 8 i 11 Pro. Także... Doczytaj trollu :)
@MvtxMxntvnv: Jestem jak większość użytkowników, która w ślepej próbie nie jest w stanie wskazać różnicy. Jeśli to jest ślepota lub głupota, okej, wolę to niż być takim prostaczkiem jak ty :)