Wpis z mikrobloga

  • 1
@Morthgar: nie każdy łyka bezkrytycznie oficjalną narrację. Zwłaszcza jak widzi na własne oczy jak wygląda rzeczywistość. Także to nie skrzywienie ideologiczne.

Przypinanie miana "onucy" albo "agenta" idzie świetnie wielu cwaniaczkom. Takie "łapaj złodzieja" wykrzykiwane najgłośniej przez... faktycznego złodzieja. Ludzie mają pamięć złotej rybki do faktów. I imperatyw identyfikowania się ze zwolennikami opinii zamiast wyrabiania sobie własnej.
@kosmita: Chociażby, że był przekonany, że Polska zaatakuje Białoruś i zachodnią Ukrainę, ale takich smaczków było znacznie więcej.
Słuchałem go troche. Koleś był inteligentny, ale za duże parcie miał na atencje i dlatego pewnie takie kontrowersyjne opinie miał (polityczne).
  • 1
@Morthgar: bierz pod uwagę że nasza suwerenność jest dyskusyjna, bliżej temu do realizowania skryptów pisanych przez inne państwa. Jak pogadasz trochę z Ukraińcami to zobaczysz jak oni patrzą na naszą "państwową" narrację. Czy był tego typu skrypt na konflikt z Białorusią, ciężko powiedzieć. Prowokacje na granicy były grubo szyte, aż się towarzyszka Holland nawet zaangażowała.
Co do zachodniej Ukrainy, w pewnym czasie poszły w eter propozycje jakie po Majdanie miał rzekomo
@kosmita: całą jego retoryka to był kontrarianizm moim zdaniem wynikający z potrzeby poczucia bycia wyjątkowym. Ja nie patrze na Ukraine przez różowe okulary, cywilizacyjnie są poziom niżej niż my zatem nie ma co oczekiwać od nich nie wiadomo jakich standardów. Z resztą na całym świecie standardy upadają. Już zostało to przewidziane jakiś czas temu, że gdy pieniądz stanie się bogiem, to społeczeństwa moralnie się zdegenerują.
Koleś twierdził, że był torturowany i
  • 1
@Morthgar: owszem, miał coś z narcyza. Co do kobiet, zwłaszcza kobiet ze wschodu, jako jeden z nielicznych zachodniaków miał zdrowe podejście i widział ich prawdziwą naturę. Bo świerzbią palce jak się setny raz czyta czy słucha o "materiale na tradycyjną żonę ze wschodu".
Politycznie postawił się na straconej pozycji. Dojechało mi wrzucenie urywka jednego filmu z YT na RT. Od tego momentu momentalnie został okrzyknięty onucą i rusofilem. Natomiast racjonalnie mówił