Wpis z mikrobloga

@innv: Grayscale Bitcoin Trust ETF - A to nie jest przypadkiem tak, że trust stał się ETF?

Since then, regulators repeatedly rebuffed Grayscale's applications for a retail-oriented investment product. In January 2024, Grayscale was finally approved to operate GBTC as a spot bitcoin ETF, along with ten other funds.

Investopedia

Grayscale was approved to convert its existing bitcoin trust into an ETF, creating the world's largest bitcoin ETF with more than
@wfm125m i tak i nie.

Aktualnie są 2 newsy, które niektórzy sklejają w jedno.

1. Giełda FTX która jest bankrutem wyciąga by spłacić dług w GBTC od Grayscale który był (trustem dla niej). GBTC istniało wcześniej. Co zostało podobno już spłacone. Dlatego jest info: że 500k Bitcoinow musi sprzedać Grayscale. Dump rynku koniec.

2. GS konwertuje GBTC na ETF.
I teraz tak:
a) nie muszą sprzedawać by GBTC zrobić na ETF.
b)
@elementarz1 operują na trust GBTC i dostali ETF. Mają jedno i drugie.

GBTC jest premiowane i ma duże fee,
ETF jest tańsze w utrzymaniu przez klientów (i chyba mniejsze podatki).
GBTC


@innv: Ale ticker Grayscale Bitcoin Trust ETF to GBTC. Mi się wydaje, że ta nazwa "Grayscale Bitcoin Trust ETF" sugeruje, że po zatwierdzeniu przez SEC, Grayscale Bitcoin Trust stał się Grayscale Bitcoin Trust ETF.

W ogóle pisałeś GS - to myślałem, że piszesz o Goldman Sachs :D
@wfm125m I w 100% rację mogę ci przyznać bo mi to też tak wygląda. ¯_(ツ)_/¯

Jednak newsy które czytałem wskazują że operują i na ETF i Trustach (które mają zostać wycofane, sprzedane, klienci ich nie chcą itp).