Wpis z mikrobloga

#ohui i tyle widziałem swoje nieużywane i zapomniane konto na #instagram

Btw był jakiś wyciek w ostatnim czasie na poczcie #o2 ?
Ktoś miał dostęp do mojej poczty na o2 gdzie od 13 stycznia hasło miałem nowe i nigdzie indziej nieużywane. I kolejno sprawdzał wszelkie portale: IG, FB, Tinder itp. z różnych adresó IP (polski, mołdawski i jakiś chiński).
Po tym resetował hasła i i zmieniał maila dostępowego do konta.
Konto na IG mi przepadło ale jak już pisałem było ono nieużywane i założone z raz kiedyś bo chciałem coś sprawdzić.
No a FB to Pan Mark powstrzymał go przed zmiana maila.

P. S. Mirki, jak macie maile do społecznościówek w o2 to polecam Wam zmienić hasła do poczty...
tymczasem lecę sam generować nowe hasła w jakimś generatorze ( _)

#bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci #zaufanatrzeciastrona #facebook #rumun
dzideknowak - #ohui i tyle widziałem swoje nieużywane i zapomniane konto na #instagra...

źródło: Screenshot 2024-01-23 at 09-18-35 Odebrane - Poczta o2

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: nie wiem czemu ale wydaje mi się, że wszystkie poczty typu o2, wp, onety i inne buziaczki to mają więcej odwiedzających hakerów w sobie niż meili w spamie :D
  • Odpowiedz
  • 3
@Adruns: o2 zeszło na *** od kiedy wp ich przejęło kilka lat temu. Konto na o2 miałem chyba od początku mojego w internecie czyli gdzieś od 2003 roku gdzie z tego konta korzystałem przez to że w komunikatorze tlen (coś jak gg) miałem na żywo klienta poczty #gimbynieznajo
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: miałem to samo niedawno z o2. Ktoś się wpierdzielił na konto, a potem leciał po społecznościówkach i Twittera próbował zmienić. Wszędzie, gdzie mam coś istotnego, to mam 2FA z Authenticator.

Mam kilka kont na o2 do zakładania kont w podejrzanych serwisach, ale widzę, że nawet do tego się już nie nadają.
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak yup jakoś na początku stycznia ktoś zmienił moje hasło, te pocztę zakładałem jako gowniak w 2006 więc opcja odzyskiwania nieaktualna i tak miałem głównie do spamu, natomiast zapomnij o wsparciu na czacie, popiszesz chwilę z botem, po 2h czekania żaden "agent" się nie zgłosi. Ofc hasła mam różne pod różne stronki także #!$%@? ich i ten gówno spamerski portal. Miałem podpięte fb i zdążyłem zmienić na Gmail, później dostałem komunikat o
  • Odpowiedz
  • 0
@drazekorsarze ja pierdzielę, człowiek mimo, że jest czysty w sieci i wie jak się poruszać to i tak jest wobec takiego czegoś prawie bezradny bo o2 to dzban.
Teraz choć wiem, że mi to osoba z Niemiec niby weszła, bo przez cały VPN itp doszedłem do początku jego nr tel +49
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak zanim się ogarnąłem to też używałem ze 3 różnych haseł łącznie i pewnego razu jakiś brudas mi się włamał na Spotify(zarejestrowany mail poczta o2), zauważyłem to dopiero po 2 tyg jak wróciłem z urlopu, w międzyczasie typ musiał non stop słuchać muzyki, po czym poznałem że brudas? Cały Spotify #!$%@? jakimś paki/ arabskim jęczeniem taki cyganski rap, który słychać na taksach Berlinskich, najgorsze było to że później mi polecało non stop
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: o2 to ultra gówno jakich mało. Mam tam też dwa konta od czasów wielkiego potopu i to jak ta poczta staczała się na dno przechodzi wszelkie pojęcie. O samym spamie można by pracę doktorską napisać ale takie cuda jak przejście na ten ich ujednolicony wp login który potrafi wyrzucić że są złe dane logowania (gdy loguję się managerem haseł) to jest tragikomedia. Jak od święta muszę się do tego chlewu
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: nie wiem oni coś mają pokręcone, bo mam dwa konta na o2 i na oba się nie mogę zalogować, jedno mam w aplikacji „mail” na iPhone i ono normalnie działa, jakby ktoś się zalogował na nie to bym dostał powiadomienie (maila) więc tylko nie działa mi logowanie na nie prze stronę
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: no właśnie ja teraz cały czas na telefonie korzystam bo jestem za granicą, przez przeglądarkę na kompie trzeba wejść i normalnie zmieniasz czy jak to jest? Skoro nie mogę się zalogować
  • Odpowiedz