Wpis z mikrobloga

@Sieniu: co do szczelności polecam odkręcić lekko i jak będziesz gdzieś słyszał syczenie to sprawdzać to pieniącym się płynem do szyb
  • Odpowiedz
  • 0
@tryta: @ploomberg Miraski moje drogie, problem mam inny. Przed chwila przy instalacji do ktorej jest juz podlaczony elektrozawór i zaworek precyzyjny probówalem odkrecic gaz i wszystko wylatywało zaworem bezpieczenstwa. Chwile sie pozstanawialem i doszedlem do wniosku ze elektrozawór blokuje bo jest nie podpięty do pradu. Po podpieciu do pradu gaz przeplywa przez instalacje. Natomiast problem mam inny, jak podlacze elektrozawor do wylacznika czasowego to ten gaz bedzie przez noc mi uciekał
Sieniu - @tryta: @ploomberg Miraski moje drogie, problem mam inny. Przed chwila przy ...

źródło: 333333

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sieniu: zawór bezpieczeństwa działa w momencie, jeżeli zadane ciśnienie gazu jest wyższe niż może utrzymać reduktor. W Twoim przypadku (ogólnie w akwarystyce) nie ma potrzeby, żeby odkręcać zawór butli do końca i obciążać reduktor. Butlę odkręć 3/4 obrotu i styka.
  • Odpowiedz
  • 0
@ploomberg: Tyle ze ja ledwo co odkrecam butle a juz wylatuje gaz zaworem bezpieczenstwa. Mozliwe ze dzieje sie to ze wzgledu na swiezo nabita butle i potrzebuje sobie tam wyrównac cisnienie?
  • Odpowiedz
  • 1
@ploomberg: Jednak jak odkreciłem butle i reduktor i cisnienie robocze sie podniosło xD Jutro bede to ogarniał, w tygodniu praca mi nie pozwala na grube rozkminy xD
Nie ukrywam ze mam lekkie obawy z zabawa z butla gazowa mimo ze wszedzie trąbia ze jest to 100% bezpieczne.
  • Odpowiedz