Wpis z mikrobloga

  • 0
@zaxcer @zaxcer brytyjski krótkowłosy?

Skad go masz? Pytam, bo z różową się zastanawiamy, na razie doczytałem tylko że są pseudo hodowle z olx i prawdziwe hodowle i nie wiem czy to naprawdę ma różnicę dla zwykłego zjadacza chleba
  • Odpowiedz
  • 1
@k__d: SzKot jest rasy Scottish Straight i nie jest kotem rodowodowym. Co do zakupu kotów z różnych źródeł słyszałem różne historie, kot z renomowanej hodowli zachorował po roku i zdechł lub kot z olx który jest idealnym okazem zdrowia i chyba przeżyje wszystkie inne koty w okolicy. Więc wszystko tak na prawdę zależy od konkretnego kota, może hodowla jakoś zwiększa prawdopodobienstwo ale kto wie...
  • Odpowiedz
@k__d: Podstawowa różnica to cena. Druga sprawa czy hodowla jest zarejestrowana w polskich związkach. Jeśli dobrze kojarzę to brytyjczyki są narażone genetycznie na chorobę serca. Więc sprawdzona hodowla z badaniami genetycznym rodziców daje trochę więcej pewności.
  • Odpowiedz
  • 0
@zaxcer @xelewag nawet nie znałem takiej rasy. Ale szykowny kawaler. Ci sprzedawcy olx są wszyscy w pseudo stowarzyszeniach i hodowlach, które wszystkiemu wystawiają papiery, a takich hodowli z 'polecanych' związków już na olx jest mało, mają swoje strony internetowe i wszędzie tylko napisane jest 'cena priv', więc nie wiem - ile taki kot może kosztować - skoro na olx rozstrzał od 1.5 do 2.5k.

Tak, wszyscy piszą o testach na
  • Odpowiedz