Wpis z mikrobloga

  • 1
@Niewiemja: tak. Od listopada w lodówce leżało. To i tak bardziej eksperyment. Najpewniej upały mi go zabiją latem. Podobnie będzie pewnie z chrzanem. Nie mam wielkich oczekiwań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
jak w cieniu będzie to może przeżyje


@Niewiemja: cień pewnie niewiele zmieni od konca kwietnia do konca pażdziernika będzie 30+ a od czerwca do konca sierpnia 40+ w cieniu. W takich warunkach nawet trawa przestaje rosnąć
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: On i tak na lato zamiera przecież, można go na ten okres przykryć dodatkową warstwą ziemi żeby pod spodem gdzie cebulki sie tak nie nagrzewała i nie przesychała za szybko
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: internety twierdzą, że do 32 stopni powinien wytrzymać. Tutaj nie spadnie nawet kropla deszczu przez kilka miesiecy. Wilgotność będzie 20%. Podlewanie czeste niewiele zmienia. Przegrzany system korzeniowy i tak sprawia, że rzeczy zdychają. Zima i wczesna wiosna na Krecie to jedyny okres w roku, gdzie jest zielono. Potem robi się pustynia na wiele miesiecy. Wysychają okresowe rzeki i jeziora. Tylko niektóre rośliny sa w stanie rosnąć w takich warunkach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: to jest tak sucho i gorąco, że co drugi dzień musze dolewać do basenu kilkaset litrów wody, bo odparowuje tak szybko.
W domu z kranu z zimna woda leci gorąca woda ogrzana w ziemi w rurach
W nocy masz temperatury po 33-34 stopnie
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Ja wiem ale tak gdybam tylko co bym zrobił jakbym miał sadzić czosnek niedzwiedzi na krecie i tylko przykrycie na lato grubą warstwą ziemi mi wpadło do głowy xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja: bede próbował wszystkiego, żeby go ocalic natomiast moja walka może się okazać z góry skazana na porażkę.
To dlatego teraz zimą i wiosną uprawiam dużo rzeczy, bo poten nie ma mowy o tym.
Kantalupa mi zdechła latem dwa razy z powodu upałów a lubi ciepło niby xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Niewiemja: Na Krecie jest identyczny klimat jak w San Diego jesli chodzi o temperatury ilośc opadów i wiatru w ciągu roku. Większość jakis filmów ogrodniczych czy porad szukam wlaśnie u ludzi z kalifornii, bo to co działa na kontynencie europejskim nie ma zastosowania tutaj. Ani czasy wysiewu, zbioru czy rośliny które sobie radzą w takich warunkach.
No ja mam bananowca, papaje, marakuje które wirus dojechał, dragon fruity.
Granaty mam "za
  • Odpowiedz