Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki, zazwyczaj jak kupowałem longfile w sklepie to sprzedawca mi przygotowywał go na miejscu, jednak teraz postanowiłem zacząć bawić się sam w mieszanie stąd mam kilka pytań. Zamówiłem sobie taki zestaw: longfil, gliceryna + glikol i tabletki nikotynowe. Przelałem sobie całą zawartość butelek z gliceryną i glikolem do jednej plastikowej butelki i teraz moje pytania:

1) Chciałbym uzyskać moc 6, czy jeśli dobrze rozumiem to powinienem dodać 2 tabletki nikotynowe do tego longfila?
2) Jak lepiej robić? Za każdym razem jak dodaję bazę do longfila wrzucać te tabsy do butelki z longfilem czy wrzucić odpowiednią ilość tabsów do butelki z bazą (jeśli dobrze liczę to powinienem dodać 33 tabletki, ponieważ mam litr bazy i chciałbym uzyskać moc 6) i taką gotową mieszanką bazy z nikotyną zalewać aromat?
3) Ten glikol z gliceryną muszą się przegryzać ileś czasu (jeśli tak to ile?) czy po prostu po zmieszaniu i potrząśnięciu butelką już mogę zaczynać zabawę?

#vape #epapierosy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jaka jest instrukcja przy tych tabletkach nikotynowych? Ja tego nigdy nie używałem, ale ktoś tu ostatnio coś wspominał i tam między innymi dodawało się trochę wody.
Ja bym ogólnie nie wrzucał wszystkich tabletek, myślę że w postaci tabletki będzie to dłużej trwałe, po "rozrobieniu" wszystkiego może za długo stać.
Myślę, że taki połączony glikol i gliceryna powinny kilka dni postać, co najmniej raz dziennie można wstrząsnąć.
  • Odpowiedz
@Elemelas:
Nigdy nie robiłem z nikotyną w tabsach ale chyba to tak, dwie do longfila.

Baza moim zdaniem powinna się przegryźć, pomieszaj i odstaw do jutra. Potem wrzuć tabsy do longfina i uzupełnij bazą. Takiego longfila z nikotyną i bazą też bym mocno zamieszał i odstawił na dobę.

No i zostaw sobie bazę bez nikotyny na wypadek gdybyś później chciał spróbować słabszą, lub mocniejszą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ziombello:

Imho za dużo zachodu, następnym razem kup szoty nikotynowe.


No właśnie zdecydowałem się na tabletki bo 2 tabsy kosztują 12 zł a shoty kosztują też około 12 zł za sztukę tylko z tego co mi tłumaczył gościu w sklepie to takich shotów musiałbym wlać z 5
  • Odpowiedz
z tego co mi tłumaczył gościu w sklepie to takich shotów musiałbym wlać z 5

@Elemelas: Na longfilla o pojemności 60 ml daje się dwa szoty o mocy 18 mg/ml żeby uzyskać liquid mniej więcej 6mg.

Ja do longfilla leję jeden szot 18 mg/ml, bo wolę słabsze liquidy, około 3mg.
  • Odpowiedz
Instrukcja wg opisu na stronie


@Ziombello @Elemelas: No to się zgadza, będą 2 tabletki na lonfill 60 ml.

No właśnie zdecydowałem się na tabletki bo 2 tabsy kosztują 12 zł a shoty kosztują też około 12 zł za sztukę tylko z tego co mi tłumaczył gościu w sklepie to takich shotów musiałbym wlać
  • Odpowiedz