Wpis z mikrobloga

@lobo jak łatwa aplikacja to wosk twardy Osmo 3065 jak lakier to Adler pur strong. Do lakieru potrzebujesz jeszcze rozcieńczalnik adlera i przyda się też spowalniacz bo pewnie będziesz malować wałkiem.
  • Odpowiedz
@lobo @lobo jak weźmiesz ten lakier co podałem w wersji mat g10 to wygląda prawie jak olej. Ja używam tylko g10 do mebli pięknie wygląda. Schody robię zazwyczaj woskiem.
  • Odpowiedz
@lobo wosk raz na dwa lata warto przetrzeć woskiem regeneracyjnym, zajmuje to max godzinę.
Lakieru nie odnowisz jak się wytrze do zera to problem. Fakt że ten Pur Strong jest mega twardy i wytarcie go zajmie kilka ładnych lat ale jednak ;)

To oleje są do dupy i trzeba co chwila odnawiać. Woski nie.
  • Odpowiedz
@MOSKITek: jaki masz zasięg działania? i jak możesz powiedz co myślisz o takiej wymianie, surowa kłoda drewna w zamian za materiał na schody lub mebel (oczywiście tak żeby się opłacało bo wiem ze drewno trzeba przetrzeć i wysuszyć kilka lat a to kosztuje) Bo drzewo stoi a schody czy stół będzie potrzebny w przyszłym roku
  • Odpowiedz
@lobo jedna puszka 0.7 osmo na całe schody i jeszcze sporo zostaje. Schody w zależności od tego czy podstopnie są z białej płyty czy z drewna, kręcone czy proste jakie balustrady, oświetlenie LED kosztują gdzieś od 13k do 20k.
@lukaschels Poznań +150km czasem Warszawa Wrocław.
Jak dobre zlecenie i klient płaci mogę jechać dalej ;)
Mokra kłoda jest bardzo tania, znalezienie kogoś kto ją weźmie w rozliczeniu za dobrą kasę jest trudne.
  • Odpowiedz
@lobo generalnie drewno trzeba zabezpieczyć z dwóch stron bo inaczej będzie jedyna stroną szybciej a druga wolniej ciągnąć wilgoć i się wypaczy. Ale jak masz stopnie przyklejone do betonu to tam nie ma jak wilgoć penetrować i nic się nie dzieje. Nigdy nie malowałem stopni na beton z dwóch stron.
  • Odpowiedz