Wpis z mikrobloga

@Infiniti46: Kupne kwiaty mają (99,9proc) taki koszyczek wokół korzeni, on gromadzi wodę, monstery nie lubią tego, warto przesadzić w tzw. bigos. Nienawidzę tego słowa w tym kontekście. Chodzi o lekką ziemię, czyli ziemia, keramzyt, wiórki kokosowe (nie te do jedzenia), perlit ;) powodzenia!
@Infiniti46 bigos to ziemia+perlit+kokos (polecam ziemię do storczyków, też się super nada) i keramzyt. Całość ma być sypka, chodzi o to żeby korzenie miały powietrze, bo inaczej zgniją. Doniczkę możesz użyć tę co masz tylko ją umyj ze starej ziemi. Na spód ok 2cm samego keramzytu a potem bigos. No chyba że masz doniczkę z dziurami od spodu to możesz do niej wsypać wszystko, aczkolwiek nie jestem fanką takiego rozwiązania.
@Infiniti46: przesadź ją do czegoś większego, kup worek ziemi do palm, nadaje się bardzo dobrze, no i nie przesadzaj z podlewaniem, warto tez zrobic jakas podpórkę bo to pnącze- moja wije się po półce do której przyczepiłem takie duże klipsy biurowe ale na początku wystarczy mini rusztowanie z patyczków- do kupienia w ogrodniczym za pare zł albo mozesz zrobic sam.
a jak mam taką doniczkę


@Infiniti46: To nie jest doniczka tylko osłonka. Kup donicze, wyjmij ją z tej w której jest, wsadź w większą i dosyp ziemi po bokach. Nie wymieniaj jej ziemi bo uszkodzisz korzenie tylko jej po prostu dosyp świeżej