Wpis z mikrobloga

@Mit_o_chondriach: podaj model dekodera i najlepiej jeszcze zerknij na mapie Emitela z jakiego nadajnika odbierasz sygnał: https://emimaps.emitel.pl/

Jest kilka MUX-ów i nie wszystkie muszą być nadawane z tego samego nadajnika, także miej to też na uwadze. Jak podasz przybliżoną lokalizację to mogę Ci podać jakie kanały (w MHz) powinieneś sprawdzić w trybie ręcznego wyszukiwania i wtedy będziesz widział jaki masz poziom sygnału na konkretnym MUXie i czy w ogóle jest odbierany
  • Odpowiedz
@strusmig @dzieju41 kanal 6 który jest najbliższym i najsilniejszym dla Dąbrowy Górniczej znajduje mi tylko 10-12 kanałów jak Polsat, Republika, Metro. Ale nic więcej.
Dostępu do anteny nie mam ponieważ to blok i jest zbiorczy kabel antenowy do każdego lokalu doprowadzony.
  • Odpowiedz
@Mit_o_chondriach: jak możesz to podaj na jakiej częstotliwości wyszukuje Ci te kanały. Polsat jest na MUX 2 razem z TVN, TVN7, TV4, TV6, TV Puls i Puls 2, więc dziwne że tych kanałów Ci brakuje.

Ponawiam prośbę o podanie modelu dekodera, bo chcę sprawdzić czy nie ma dostępnej jakiejś aktualizacji oprogramowania.
  • Odpowiedz
@Mit_o_chondriach: pokrycie Dąbrowy Górniczej według mapy Emitela:
- MUX 1 Katowice / Kosztowy, kanał nadawczy: 43 (650 MHz)
- MUX 2 Katowice / Kosztowy, kanał nadawczy: 23 (490 MHz)
- MUX 8 Katowice / Kosztowy, kanał nadawczy: 6 (184.5 MHz)
- MUX 6 Katowice / Kosztowy, kanał nadawczy: 24 (498 MHz)
- MUX 3 Katowice / Kosztowy, kanał nadawczy: 41 (634 MHz)

Także odpalaj tryb wyszukiwania ręcznego i wybierasz z listy
  • Odpowiedz
  • 0
@Mit_o_chondriach Zbiorcze instalacje antenowe w blokach bywają niedoinwestowane i w takim wypadku mogą po prostu nie działać. Poleciłbym na początek popytać sąsiadów, czy w ogóle któremuś z nich działa.
  • Odpowiedz
@Mit_o_chondriach: czy kabel antenowy wychodzi bezpośrednio ze ściany do Twojego lokalu czy może masz jakieś gniazdko RTV? Jeśli masz gniazdko RTV to zwróć uwagę, że są dwa wyjścia R (radio) i TV (telewizja). Takie gniazdko ma wbudowaną zwrotnicę, gdzie na wyjściu R przepuszcza tylko częstotliwości z zakresu 87,5 - 108 MHz (czyli typowo radiowe), a na wyjściu TV przepuszcza pasmo 118 - 862 MHz. Jeśli masz podpięty kabel do wyjścia R
strusmig - @Mitochondriach: czy kabel antenowy wychodzi bezpośrednio ze ściany do Two...

źródło: KONTAKT-SIMON-Akord-Gniazdo-antenowe-RTV-przelotowe-18db-bia%C5%82e-KOD-AA18-11_w800_h800

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mit_o_chondriach: czyli na nowym telewizorze masz normalne poziomy sygnału na tych częstotliwościach, które wcześniej wypisałem i odbierasz wszystkie kanały - tak? W jaki sposób masz podzielony sygnał na drugi przewód - jakiś splitter pasywny?

Testowo możesz zabrać dekoder do pokoju, gdzie masz nowy telewizor i jeśli po podpięciu tego samego kabla antenowego (tego samego, który masz podpięty obecnie do nowego telewizora) nadal nie będzie wyszukiwało programów to znaczy, że coś "nie
  • Odpowiedz
  • 0
no właśnie to jest ciekawe, że w drugim pokoju jest telewizor nowy i z tego samego kabla i odbiera wszystkie


@Mit_o_chondriach To by sugerowało, że uszkodzenie jest na linii od najbliższego punktu wspólnego dwóch kabli do gniazda antenowego telewizora.

Nie zaszkodziłoby też na chwilę zamienić telewizory miejscami - może jeden z nich ma mniej czułą głowicę i przy słabszym sygnale miewa problemy z odbiorem.
  • Odpowiedz
@mp107 teraz sprawdziłem- i w drugim pokoju rodzicom znajduje przy wyszukiwaniu telewizja kablowa + naziemna 280 kanałów, ale dostępnych jest ok 40- i są to kanały z tv naziemnej, a reszta jest zakodowana. Natomiast w LG wybierając tylko telewizję naziemną nie znajduje nic
  • Odpowiedz
teraz sprawdziłem- i w drugim pokoju rodzicom znajduje przy wyszukiwaniu telewizja kablowa + naziemna 280 kanałów


@Mit_o_chondriach: a czy masz możliwość wyszukania oddzielnie w standardzie DVB-T2 (naziemnym), a potem jeszcze raz wyszukać, ale tylko standardzie DVB-C (kablowym) na tym nowym telewizorze? Wtedy byłoby wiadomo czy te odbierane kanały na nowym telewizorze (niezakodowane) są z DVB-T2 czy z DVB-C od UPC.
  • Odpowiedz