Wpis z mikrobloga

Tekst piosenki "Z Tobą na chacie" w wykonaniu Darii Zawiałow - analiza tej gównianej piosenki co ją męczą w radiu.

[Zwrotka 1]
Gdy wszystko w sierpniu się rozmywa
Koniec wakacji - zagraniczni turyści wracają do swoich krajów, a tym samym pula samców do stosunków płciowych zmniejsza się

Nawet curry ma pomarańczowe tło
Pomarańczowe tło symbolizuje zachód słońca, czyli koniec pewnego etapu, curry to nawiązanie do Hindusów. Łącząc jedno z drugim otrzymujemy informację, że również pula samców tego typu zmniejsza się.

Coś się kończy, nic nie czeka
Brak czadów na horyzoncie

Idę sama, leci już trzydziesty rok
Pomimo ponad 15 lat życia romantycznego podmiot liryczny dziwnym trafem nie znalazł odpowiedniego partnera

Patrz jak kapią mi na palce Twoje słowa
W mieście ich za dużo gra
Wprowadzenie postaci Betaorbitera. Bohaterka płacze, ponieważ została przez niego poinformowana o jej reputacji na mieście.

Mówisz, że wyglądam ładnie i zapomniałam
Ja liryczne przypomina sobie, że Betaorbiter prawił jej komplementy. Nie przywiązywała ona jednak do tego wagi, ponieważ była zaoferowana ganianiem za czadami

Mógłbyś zacząć jeszcze raz?
Bohaterka stwierdza, że oferta Betaorbitera co do stworzenia związku nie była taka zła i prosi o ponowne uganianie się za nią

Mieszkałam w telefonie, stojąc na balkonie
Mijał czas, tak mijał czas
Bohaterka zdaje sobie sprawę o czasie zużytym na siedzenie w telefoniku non stop i utracie przez to czasu

[Refren]
Chcę już mieć dom i Ciebie na chacie (Z Tobą na chacie)
Nie chcę pić, nie dzwońcie dziś, bo nie
Chcę już mieć dom i lato na chacie (Z Tobą na chacie)
Byłeś tu, byłeś tu od zawsze
Chcę już mieć dom i Ciebie na chacie (Z Tobą na chacie)
Nie chcę pić, nie dzwońciе dziś, bo nie
Chcę już mieć dom i lato na chacie (Z Tobą na chaciе)
Byłeś tu, byłeś tu od zawsze

Interpretacja refrenu jest bardzo prosta - bohaterka nagle pragnie się ustabilizować i założyć rodzinę z Beciakiem, który został jej jedyną opcją. Zdając sobie sprawę z upływu czasu bohaterka chce skończyć z imprezowaniem i pragnie ustabilizować życie z Betaorbiterem, który służył jej za tampon emocjonalny od niepamiętnych czasów.

[Zwrotka 2]
Każde azjatyckie z Tobą wynagradza
To, że czasu mamy mniej
Bohaterka zaczyna doceniać, że dzięki betabankomatowi może spożywać drogie dania azjatyckie, np. sushi

Jeśli będziesz czytać obok, jakoś zniosę
Wrzesień zawsze lepszy jest
Właśnie słucham Blondie, tak od czterech
Nocy - nadal nieźle trzyma się
Bohaterka nie może znieść introwertyczno-nerdowskiego charakteru beciaka, umila więc sobie czas słuchaniem muzyki

Chociaż czuję się tu obco, mi wypada
Przecież mówić wszystkim „nie”
Bohaterka czuje się nieswojo mieszkając w mieszkaniu Beciaka po tylu odmowach co do relacji romantycznej z nim. Usprawiedliwia swoje zachowanie tym, że przecież "jej wypada". Ujawnia ona tym samym swoje ego i delikatnie przemyca pogardę do beciaka - w końcu kolegom z Tindera mówiła "tak".

[Refren]
Chcę już mieć dom i Ciebie na chacie (Z Tobą na chacie)
Nie chcę pić, nie dzwońcie dziś, bo nie
Chcę już mieć dom i lato na chacie (Z Tobą na chacie)
Byłeś tu, byłeś tu od zawsze

[Outro]
Chcę już mieć dom
Nie chcę pić, nie dzwońcie dziś, bo nie
Chcę już mieć dom
Byłeś tu, byłeś tu od zawsze
Chcę już mieć dom

#blackpill #muzyka #przegryw
LajfIsBjutiful - Tekst piosenki "Z Tobą na chacie" w wykonaniu Darii Zawiałow - anali...
  • 8
  • Odpowiedz