Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że piec gazowy działa tak, że mam ustawione na nim 45 stopni i on podgrzewa do tej temperatury, wyłącza się płomień i temperatura na piecu za moment spada do np. 30 stopni i znowu załącza się podgrzanie do 45? Ogrzewanie podłogowe sterowane czujnikiem #ogrzewaniegazowe #ogrzewanie #gaz
  • 17
@Mikizord @analog_brain @takJakLubimy @xyzak normalne jak piec ma zbyt dużą moc minimalną do zapotrzebowania. Samemu nie da się tego zmieniać, ba, nawet producent nie umożliwia obniżania mocy minimalnej ponad to na co palnik i wymiennik zostały dopuszczone. Strefy klimatyczne nie mają tu nic do rzeczy, tak samo jak sterowanie pogodowe. Kiedy jest naddatek mocy nawet na mocy minimalnej nic z tym nie zrobisz.
Może być tak że jest spore dławienie na instalacji
@Mikizord tak jak Ci napisałem nic z tym nie zrobisz, ten kocioł ma moc minimalną na co na poziomie 9kW, coś tam o tym wiem bo je serwisuję, nic z tym taktowaniem nie zrobisz, po wymianie na kondensat może być lepiej bo są już kotły dwu funkcyjne które modulują na co od 3kW.
@Mikizord zakładając typową instalacje z grzejnikami celuj w system wysokotemperaturowy, poza tym, aby zminimalizować taktowanie sprawdź w ustawieniach parametr P7 i P8, poczytaj sobie w instrukcji o tym. Nie zachęcam do grzebania w kotle, ale możesz ustawić trzecią prędkość pompy. Jak masz wiedzę i możliwości, możesz sprawdzić filtr na instalacji. Nie zlikwiduje to taktowania, ale warto to sprawdzić.
@Mikizord: nie jestem instalatorem jak rajman ale to co możesz zrobić to a) zmienić temperaturę CO na 35% ale w raczej nie będzie to dramatyczna poprawa b) dodać bufor ale to nie będzie tanie oraz potrzebujesz miejsca - taniej wyjdzie wymienić kocioł na jakiś budżetowy kondensacyjny np Immergas Victrix.
@Mikizord ogromne czyli jakie, w skali miesiąca? Rzadko spotyka się te kotły na podlogowce bo one słabo działają przy temperaturze 35-40*, kotły turbo powinny pracować w temperaturach powyżej 55-60 stopni.
Nic w ustawieniach nie zrobisz, ustaw 35 i tak musi być. Mirek @Ihsahaih wspomniał Ci o czyszczeniu filtra, na pewno warto tam zajrzeć.
@Mikizord to faktycznie trochę dużo. U mnie kocioł turbo zużywał tyle na grzejnikach przy -15 na dworze tyle tylko że mieszkanie od spodu nie było ogrzewane. Masz jakiś regulator pomieszczeniowy?