Wpis z mikrobloga

Taka ciekawa myśl mnie naszła. Nie wiem, może to dla bardziej ogarniętych politycznie ode mnie jest oczywiste już od jakiegoś czasu! Ale mnie to trafiło dopiero teraz.

Otóż od dłuższego czasu dziwowałem się, że duda i pis tak niby bardzo nie chcą, żeby ci dwaj kryminaliści poszli siedzieć... A jednak no ułaskawi ich "po raz drugi", co chyba musiałoby wszystkim zamknąć otwory gębowe, i raczej na sto procent uratowałoby kryminalistów od przebywania w ich środowisku naturalnym.

Mają w ręku wygrywającą kartę, a jej nie użyją? Tylko dlatego, że pisydent tupie nóżką upierając się, że on już odrobił zadanie domowe i ułaskawił jak trzeba? To serio jest dość duży powód? No nie dodaje mi się to, mogłoby tak teoretycznie być, gdyby pisydent był jakąś naprawdę sporą figurą, z którą cały pis musi się liczyć i jak z jajkiem obchodzić ;] Tymczasem, jak jest - każdy widzi.

Przechodząc do w.w. ciekawej myśli. Otóż może oni właśnie dostrzegli w kryminalistach K. i W. szansę na podnoszenie skowytu, że tu się nie szanuje prawa, lewa, Boga i centrum jednocześnie? Może złożyli ich na ołtarzu rychłego powrotu do władzy, ugrywając sobie na kontrowersjach wokół nich argumenta, jacy to oni (pis) są biedni, głodni, pobici i prześladowani? Jak to donaldu tusku zamyka posłów szlachetnej ;] opozycji? Takie tworzenie nowego mitu, którym się można nawet za granicą skarżyć... Kosztem wysłania dwóch swoich kumploszczaków w pasiaki? To raczej może być cena, na którą pewien niski pan byłby gotów #pdk

Co myślicie? Przekombinowuję?

#polityka
  • 9
@Boreas_Linvail Zadaj se pytanie. Jeśli Duda ułaskawi ich teraz to czym było to ułaskawienie w 2015 roku?
Złamaniem prawa?
Po prostu jak ich ułaskawi drugi raz to przyznaje ze poprzednie ułaskawienie było bezprawne i naraża się na konsekwencje prawne
Co myślicie? Przekombinowuję?


@Boreas_Linvail: tak. Sprawa jest prostsza - ułaskawienie ich w tej chwili oznaczałoby przyjęcie wyroku sądu. Prawda?
A to oznaczałoby ugięcie się prezydenta wobec wyroków SN mówiących o tym że prezydent nie może ułaskawić osób które nie są skazane prawomocnie. Wyobraź sobie że uchylą immunitet Morawieckiemu i przedstawią mu zarzuty. Wchodzi PAD i ułaskawia, Morawiecki wraca jako poseł. Gdyby został skazany to nie mógłby wrócić jako poseł.
No i