Wpis z mikrobloga

Dlaczego loty z Londynu są tak tanie w porównaniu z np Warszawa (i nie mówię tutaj o tanich liniach) ? Np. Loty z Ldn do Genewy (gdzie często latam z powodu nart w Alpach) w 2 strony British Airways da sie znaleźć poniżej 100funtow a LOTem z Wawy do Genewy to średnio 1000zl w jedna stronę czyli 200f w dwie to wychodzi ok 400f. Czyli +\- 4 razy drożej.. A wiadomo jaka siła nabywcza maja Polacy a jaka Brytyjczycy, nie dziwi mnie czemu oni tak duzo podróżują.. #loty #tanieloty #uk #londyn #podrozowanie
  • 13
@Iwannaseeaction: proste prawa ekonomii. Londyn i Genewa to ważne finansowo ośrodki. Między tymi miastami tysiące ludzi lata biznesowo. Nawet jak wybiorą easyJeta (ze względu na dogodną godzinę lotu czy cokolwiek innego), to spora szansa, że kupują te bilety na krótko przed odlotem i płacą znacząco więcej niż przeciętny turysta szukający okazji. Do tego przy takim ruchu praktycznie jest gwarancja zapełnienia samolotów wielkości A320/B737 nawet jak jest 10+ połączeń dziennie. Z Warszawy
@m_bielawski dzieki, choc ogólnie mam wrażenie, ze latanie z Polski i do Polski, nie wychodzi tanio w porównaniu do reszty Europy zachodniej. Np jest mega mało połączeń z Francja i ostatnio za lot z Nicei płaciłem prawie 200e wizzairem gdzie do UK czy gdzies indziej w Europie byłoby ok 50/60e.
@Iwannaseeaction: to jest cały rynek lotniczy. Popyt, podaż, polityka, sloty, pojemność lotnisk itd. Prostej odpowiedzi nie ma.
Porównywanie UK do PL nie ma sensu. Polak spakuje się w samochód i ze znajomymi pojedzie do Austrii na narty, po co ma lecieć. Z Wysp trzeba lecieć. A jak jest dużo chętnych to jest konkurencja i ceny lecą.

Podobnie się pytałem samego siebie, dlaczego z KRK mogę lecieć na Kanary za 500-1000zł a
@Iwannaseeaction: Na tym konkretnym kierunku to kwestia konkurencji - na trasie Londyn-Genewa lata też Swiss i easyJet. Szczególnie ten drugi zaniża ceny.
Trasa Warszawa-Genewa jest obsługiwana tylko przez LOT, więc i ceny mogą być wyższe.

w jedna stronę czyli 200f w dwie to wychodzi ok 400f


@Iwannaseeaction: Tak się nie liczy cen biletów powrotnych, taryfy powrotne tradycyjnych przewoźników rzadko są równe cenie dwóch pojedynczych lotów. Trzeba wyszukać lot tam i