Wpis z mikrobloga

Mircy, czy da się oszukać jakoś na przesyłkach OLX? Sprzedaje telefon i babeczka chce kupić. Normalnie pisze, gadaliśmy przez telefon - ale ma nick typu „dh56akccp56”. Te przesyłki działają tak, że ja dostaje kasę od razu, ale ona musi potwierdzić, że jest git. Czy ona może napisać że nie jest git i nie odesłać telefonu i wycofać kasę? Jak może mnie #!$%@?ć w takiej sytuacji jeśli to jakaś oszustka? #olx #oszukujo ? #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@skinny_pete: bylo 100x poszukaj pod tagiem, moze sciemniac a olx bawi sie w boga (sedziego) dobre zarty... dalem raz paragon do przedmiotu a smiecio-zjeb mi zalozyl sprawe w OLX bo go oszukalem i sprzedalem drozej. Olali go ale znam przypadki ze kilka zlotych olx #!$%@? bo ich szklana kula tak zdecydowala. Koncowka roku to z 5 zjebow jakich mialem na OLX, zawracanie dupy, obniz 5zl to kupie (i nie kupil jak
  • Odpowiedz
@skinny_pete: Teoretycznie może zgłosić, że dostała od ciebie cegłę w kartonie i wtedy sprawę rozpatruje OLX. A jako, że serwis jest pro kupujący, to jest duża szansa, że zweryfikują na jej korzyść i zostaniesz bez kasy i telefonu. Jeśli chcesz sprzedać jej telefon przez przesyłkę OLX to jak najbardziej, ale cały proces pakowania i wsadzania paczki do paczkomatu lepiej nagraj i w razie sporu masz dobry dowód. A jeśli mowimy o
  • Odpowiedz
@skinny_pete: Nagraj na jednym filmie, bez cięć, że telefon działa, numery seryjne, pakowanie, droga do paczkomatu i włożenie paczki do paczkomatu. Bardzo mocny dowód w razie czego.
  • Odpowiedz
@Ranmus: dzis musi odeslac przesylke by miec zwrot jak olx przyzna racje, ale co jak wyslesz srajfona a odesle ci nokie 3310? No wiec OLX nie powinno bawic sie w boga a #!$%@? powinni swoja kase z funduszu z pakietu ochronnego rozdawc jak maja takie widzimisie chyba sie rozumiemy? Biora "skladke" ale zakladnikiem jest majatek sprzedajacego TOP KEK
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: W takiej sytuacji też nagrywasz wyciąganie paczki z paczkomatu oraz rozpakowanie, ciągiem, bez cięcia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wtedy to też silny dowód. A tak swoją drogą to ja nic nie nagrywam i mam to w dupie, bo nie sprzedaję telefonów, drogiej elektroniki itd. przez OLX, szkoda nerwów na naciągaczy i fikcyjną ochronę OLX. Moja rada jest taka - masz cień podejrzeń w stosunku do kupującego
  • Odpowiedz