Wpis z mikrobloga

ING to chyba najbardziej nieogarnięty bank spośród tych, w których mam konto. Mam tam tylko konto oszczędnościowe bez osobistego i nagle wszystko wyparowało - żadnych rachunków, żadnej historii transakcji. Teraz widzę na tagu, że rozsyłali jakieś formularze AML z deadlinem do końca grudnia ale wygląda na to, że ING przerosło wysłanie wiadomości do klientów bez konta osobistego, a konto i tak zablokowali(?). No nic, zobaczymy co jutro powiedzą, konto do zamknięcia po takiej akcji ale niech chociaż kasę oddadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ing #banki
  • 7
  • 0
@Matpiotr: @extrasauce Można tak powiedzieć xD Okazało się, że jak skończyło się promocyjne oprocentowanie to subkonto z promocją zostało zamknięte, a środki umieścili na swoim rachunku technicznym. #!$%@? wie co się stało z tym głównym oszczędnościowym - wcześniej kasa i odsetki wracały właśnie tam. To się stało ze 2 tygodnie temu bez żadnego poinformowania mnie.
@JackBauer: Zaraz, miałeś tzw. OKO Bonus? Ja właśnie w takiej sytuacji jestem.... Przychody z tytułu zatrudnienia (główne konto) mam w innym banku, a konto ING mam tylko jako zapasowe... Przelałem tam środki i założyłem OKO Bonus, który się kończy 9 stycznia, a do 21 stycznia mam im się wyspowiadać, czyli rozumiem, że mi je zablokują, aż im tego świstka nie złożę? XD
  • 0
@extrasauce: W moim przypadku nie chodziło o ten świstek (może już to wypełniałem bo konto zakładałem w tym roku), tylko o pokręcony sposób działania tego OKO Bonus. Z pół roku temu jak skorzystałem było ok, w sensie:

- Założyłem tylko konto oszczędnościowe w ING, bez konta osobistego
- Skorzystałem z promocji, która technicznie wygląda tak, że tworzone jest oddzielne subkonto na którym masz promocyjnie oprocentowane środki
- Po 3 miesiącach była
@JackBauer: Wiem jak to powinno działać, bo miałem już OKO Bonus i tu się zgadzam, że po tych 3 miesiącach jest ono zamykane i te środki razem z odsetkami są przelewane na zwykłe OKO.

Trochę inna sytuacja, bo ja mam trzy rachunki: DIRECT, OKO i OKO Bonus. ;) Tylko się zastanawiam czy można wcześniej przelać te środki na inne konto czy bez tego świstka ten przelew zablokują. :D