Wpis z mikrobloga

@kazikova: Koniecznie muzeum VASA, jeśliście Nerdy to Techniks Museum poza tym, że jest świetny, to ma chyba nadal wystawę GameOn (historia gier i cala masa starych i nowych konsol do ogrania, w tym Magnavox Oddysey), poza tym oczywiście starowka, w weekend obejrzenie zmiany warty o 12 i to tak z ciekawszych, jak cos to PW
@gorfag: Dzięki za odpowiedź! Techniks Museum brzmi zachęcająco, a nie czytałam o nim jeszcze. Zmiana warty to podstawa, zwłaszcza że będziemy mieszkać zaraz obok pałacu ;) Czy jest coś na co trzeba uważać? Czy w łeb można za coś dostać? Wiem że to nie nasza ukochana Polska, ale nigdy nie wiadomo co może innych obrazić :)
@kazikova: Hej, sorry ze dopiero teraz. Uważać nie ma na co, Szwedzi to bardzo przyjazny naród, raz jeden miałęm nieprzyjeną sytuację, ale to z opalonym wyznawcą Allaha. Generalnie pełna polityczna poprawność i nie ładujcie się niepotrzebnie w nerwowe sytuacje.

Koniecznie spróbować - Kanelbullar - te z Pressbyron'a, są dobre jeśli maja akurat dostawę z pieca ;), jeśli ktoś z was jest nałogowym palaczem - przetestować Snus jako alternatywę dla palenia, surströmming
@kazikova: O mam: http://www.sturekatten.se/

Może nie mają jakiegoś niebiańskiego menu, ale klimat jest fantastyczny. Wchodzi się przez klatkę schodową takiej starej kamienicy, i cała kawiarnia zajmuje w pionie jedną klatkę (chyba 4 piętra), urządzone w starym szwedzkim stylu, zachowany podział na pokoje, piece kaflowe, mnóstwo zakamarków itd. Poza tym cała w kocim klimacie (jak wskazuje nazwa)
@kazikova: Jako opcjonalny kaprys mozna sie machnąć na przejazd do Kaknästornet - to jest wieza radiowa z kawiarnia na samym szczycie (jedzie sie tym samym autobusem co do Techniks Museum), na kawe, ciacho i wjazd sie zostawi ok 150 SEK/os., ale naprawde fajny widok.

A pomijajac klimat a skupiajac sie po prostu na dobrej kawie i szamie to cafe60 oraz bagel street coffee w centrum
@kazikova: AAAA i pamietajta, ze jak chcecie kupic jakis alkohol to jest dostepny tylko w sieci System Bolaget, do soboty (13 lub 15 zalezy od sklepu), potem az do poniedzialku rano nie ma gdzie oficjalnie kupic alkoholu >3,5% w całej Szwecji xD Jest drogo weic można sobei odpuscic, ale jak scoś to szwedzkie cydry są spoko, a z piw Mariestads mi chyba tylko wchodzi