Wpis z mikrobloga

Hejoo :3

Chciałbym pierwszy raz spróbować ogolić nóżki i ręce, dlatego zwracam się do pięknych panów z tagu #femboy, którzy na pewno mają duże doświadczenie w tym temacie.

Miałem plan najpierw skrócić włosy trymerem do ciała a potem nałożyć piankę i używając maszynki mach 3 golić od dołu do góry, pod włos (chyba że najpierw lepiej z włosem?). Później może jakiś delikatny krem z mocznikiem (czy może jakiś po goleniu?) a na co dzień olejek busajna do nawilżania.

Kompletnie się na tym nie znam i wolę zapytać ekspertów zanim zacznę się ciąć. Czy macie może jakieś rady w tym temacie? Byłbym za nie bardzo wdzięczny ( )
  • 17
  • Odpowiedz
@StardustInSpace ja pierwsze golenie robię z włosem, natomiast pod włos już tylko jako “wykończenie”, żeby skóra była jak najgładsza. Jak przejedziesz nogi najpierw trymerem, a potem żyletką pod włos, to powinno być OK.

Moja rada, żeby maszynka się nie zapychała włosami: nie odrywaj ostrza od skóry, tylko tak posuwaj delikatnie ostrze góra-dół (nie przyciskaj mocno) w kierunku golenia. Wtedy włoski zbierają się pod/nad maszynką i nie wpychają się między ostrza.

Nie
  • Odpowiedz
@SirSherwood tego nie wiem, próbowałem do tej pory tylko pianki Gillette, jakiejś innej pianki do nóg i odżywki właśnie i z nich wszystkich najlepiej wypadła odżywka. Ale być może są też inne dobre opcje, niczego nie wykluczam ʕʔ
  • Odpowiedz
@StardustInSpace: to co @cutecatboy napisał (nawet ja się dowiedziałem paru rzeczy), ode mnie to przygotuj się że to będzie trwać znacznie dłużej niż się wydaje za pierwszym razem. Ostrożnie z żyletkami na dużej powierzchni, niech cię nie kusi żeby to robić szybko bo będziesz mieć pamiątkę.
  • Odpowiedz
@StardustInSpace: Widzę, że bardziej obeznani w temacie i ładniejsi dali swoje porady, więc mogę tylko dodać, że czasem "ręczna" maszynka do golenia z wykorzystaniem pianki do golenia, a czasem "samodzielna" maszynka w stylu tego OneBlade. W istocie golenie nóg trwa dłużej niż chciałoby się; u mnie to z pół godziny a czasem i dłużej, zatem faktycznie trzeba cierpliwie podejść do tematu, bo i za pierwszym czy drugim razem odrobinkę krwi
  • Odpowiedz
@StardustInSpace: Noo, w sumie jak kupujesz jakiś femboyski zestaw to faktycznie idzie poczekać, ja po rodzimym allegro znajduję jakieś rajstopy "przypominające zakolanówki", a trzeba trochę pilnować zasobów bo oczka łatwo puszczają na początku tej przygody, a w rybosiatach nie mam odwagi poza domem łazić.
  • Odpowiedz