Wpis z mikrobloga

Jak na razie rozumiem dlaczego nowe TVP wygląda jak wygląda – mieli mało czasu a muszą się szybko zaaklimatyzować i wyrobić własny styl. Oby faktycznie TVP stało się czymś w rodzaju Polskiego BBC (kultura, sztuka, edukacja, informacja a nie propaganda i stronniczość). Jeśli TVP stanie się normalnym medium, to można powiedzieć że będzie to jedno z największych osiągnięć Rudego.
Na razie co prawda krytykują poprzedni TVPIS ale też starają się zachować obiektywizm.
Wolałbym jednak aby nowe TVP 2.0 krytykowało zarówno jednych jak i drugich zachowując obiektywizm i zasady etyki dziennikarskiej - czy to tak wiele???.
Skoro uderzamy w emerytów i polonię, to wiadomości powinny być głośniejsze, paski bardziej czytelne a informacje wyjaśnione prosto bez zbędnych zawiłości, słodzenia którejś ze stron czy nakręcania emocji. W teorii wiele nie potrzeba by tworzyć normalny content. Jak dla mnie, daję suba i ten kredyt zaufania. Nie ma szału ale przynajmniej nie mówią jak mają ludzie myśleć i na kogo głosować, kto #!$%@? ten patriota.
Choć wydaje mi się że emeryci nie pokochają nowego TVP – emeryci są głusi więc rozumieją głównie z ogromnych pasków, na zawiłościach prawnych i poznawczych (kto jest synem kogo Xd) się nie znają i lepiej rozumieją język emocjonalny niż spokojny i wyważony. Oni rozumieją lepiej czerwoną mordę Tuska niż faceta tłumaczącego zawiłości informacyjne. Dla mnie spoko o ile nie będzie oblężonej twierdzy, stronniczości i wszystkiego tego czym dawkował nas TVPIS. Co PIS zrobił z mediami by po 8 latach jarać się w miarę normalnym przekazem. Media są od tego by patrzeć politykom na ręce a nie na odwrót
Mnie jeszcze ciekawi co zrobią z resztą kanałów TVP, ktoś przecież musi mieć passy do kont na YT, X, Facebooku, itd. Na YT zniknęło logo TVP no i co zrobią ze starymi filmami czy te wszystkie Sumlińskie, Kanie, Rachonie, Hołeckie spadną z rowerką czy pozostawią dla potomnych i przyszłych studentów dziennikarstwa na zasadzie antyprzykładu xD
#sejm #polityka #bekazpisu #tvp #tvpis #tvpinfo #bekazkomunistow
  • 3
Jak na razie rozumiem dlaczego nowe TVP wygląda jak wygląda – mieli mało czasu a muszą się szybko zaaklimatyzować i wyrobić własny styl.


@Skorvez_957_: jeśli chodzi o jakość i warunki studyjne to studio na Placu Powstańców Warszawy w którym do tej pory były "Wiadomości" jest ciągle w rękach starej ekipy. Musieli więc stworzyć prowizoryczne warunki na Woronicza.
@Skorvez_957_: poziom telewizji w polsce od lat szoruje po dnie, co prawda tvp spadło niżej i wydaje mi się że w najlepszym wypadku wróci do tego co reprezentują inne stacje