Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak obecnie nie uruchamia, jak pisowskie zasłanianie się dbałością o przestrzeganie prawa, konstytucji, itp.
Jakoś ich to nie obchodziło,
gdy prezydent nie odebrał ślubowania od legalnie wybranych sędziów TK,
gdy nie drukowali wyroku TK,
gdy tworzyli Radę Mediów Narodowych, żeby obejść KRRiT,
gdy skracali ustawą zapisaną w konstytucji kadencję KRS
albo wybierali Kryśkę Pawłowicz do TK, która nie spełniała kryterium wiekowego, które sami określili w swojej ustawie. Czaicie to? Nie szanowali nie tylko prawa, które już zastali, ale nawet takiego, które sami ustanowili.
A to tylko wybrane tematy.
Teraz się dziwią, gdy poznają smak lekarstwa, które sami stosowali.
#sejm #tvpis #bekazpisu #polityka
  • 9
  • Odpowiedz
@wilku88: nie bez powodu pis to pis i rządził 2 kadencje itp. dla człowieka normalnego, który może i czasem oszukuje czy okłamuje i się cwani, to przy takich przypadkach w jakich zachowuje się pis to jest zaskoczenie, bo mało kto potrafi być taką mendą, że wymieniać inwektywy by można było godzinami, a wszystkie by pasowały. To jest wykraczające poza logikę i rozum normalnych ludzi, że tak można się zachowywać. Przez to
  • Odpowiedz
  • 1
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: @Eremites Jedyne co mnie martwi, to że oni wrócą za 4 albo 8 lat i będą jeszcze bardziej bezwzględni niż byli teraz. To będzie kompletna jazda bez trzymanki, bo PiS wszystko co robią przeciwnicy widzi w krzywym zwierciadle i sam robi dużo gorzej.
Oni widząc telewizję publiczną z jakimś przechyłem w stronę rządu, ale patrzącą mu na ręce i relacjonującą jego afery, sami zrobili telewizję na poziomie PRL.
To gdy
  • Odpowiedz
@wilku88: oni posługują się taka narracja dlatego że nie dość że nie szanują demokracji to nie szanują swoich wyborców, wiedzą że ich wyborcy mają pamięć złotej rybki i niezdolność do łączenia faktów, więc robią to co robią.
Przecież każdy ksiądz wiedział że wiedźmy i czarownicy to nie czarują, ale i tak wmawiali ciemnym wieśniakom i mieszczanom że to czary i trzeba zabić zniszczyć i lud wierzył tak jak teraz dostają zawałów
  • Odpowiedz
  • 3
A ty tego nie chciałbyś wymagać od wybranej władzy? przestrzegania prawa to nie jest wysokie wymaganie wobec urzędnika


@stan-tookie-1: Coś mi się wydaje kolego, że Tobie również nie przeszkadzało, gdy procedowano sprawy, które wymieniłem.
  • Odpowiedz
Nic mnie tak obecnie nie uruchamia, jak pisowskie zasłanianie się dbałością o przestrzeganie prawa, konstytucji, itp.


@wilku88: Bo miało być przywrócenie praworządności, przestrzeganie prawa i konstytucji i platforma ZAPEWNIAŁA że tak będzie.
A tutaj ledwo stworzyli rząd i już się okazuje, że konstytucja ich nie obchodzi i będą naginać prawo np. w sprawie aborcji. Dobra zmiana...
  • Odpowiedz