Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie z skrajnych ugrupowań mają takie poczucie wyższości, gdzie niby oni to maja wiedzę bo coś poczytali a reszta to trochę taka przygłupia, niedoinformowana. Ja rozumiem że czasami jest to efekt bańki informacyjnej, gdzie członkowie skrajnych ugrupowań często ograniczają swoje źródła informacji do tych, które potwierdzają ich własne przekonania, albo z uproszczonego myślenia kiedy to w skrajnych ugrupowaniach politycznych często postrzega się świat jako jednoznacznie "dobro" kontra "zło". No ale litości, dziennikarze powinni piętnować takie postrzeganie świata.

#polityka
  • 4
@Gigamesh: Jak dla mnie to dlatego że szukanie takich skrajnych ugrupowań nie służy niczemu innemu.

POtrzeba czucia, że jest się jednym z jedynych, którzy ogarniają i mają wiedzę a reszta to sterowany motłoch, to główny powód szukania różnych szur ruchów.
@latajacypingwin: W sumie zarówno skrajna lewica jak i prawica mają takie odpały. Patrz nawet w Polsce masz nową lewice i konfederacje, tak tutaj wiem że upraszczam bo tylko część partii tworzącyc była ekstremistami w obu przypadkach, no ale nie chodzi tutaj o wymienianie przykładów a ogólny schemat postępowania.