Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy Ciekawostka biologiczna o transach.
Dzisiaj coś o #lewackalogika #neuropa #lgbt
Jako że jestem mirasem który poszedł w kierunki biologiczne, powiem coś co uznacie za herezje.
# Nie jestem jakimś alfa i omega.
Dzisiejsza młodzieżówka myśli że jest wykształcona i jej ideologia opiera się o naukę
a ciemniaki popierają konserwatyzm.
G prawda dzisiejsza elita intelektualna pomija naukę tam gdzie uderza w jej światopogląd.
Nigdzie w mainstream tego nie znajdziecie płci się nie da zmienić.
Płeć wyznacza chromosom płci i każdy człowiek ma takie coś.
  • 10
@patryk-milanoyt: Pleć niby "wyznacza" chromosom, ale jeśli urodziłeś się z XY, ale masz całkowitą, albo niemal całkowitą niewrażliwość na androgeny, to najpewniej byłeś przez całe życie uważany za kobietę, tylko bezpłodną..... Na kobietę wychowywany, socjalizowany itd.

Dopiero przy dzisiejszej nauce do odróżniania. Więc nie jest to aż takie proste. ¯\(ツ)/¯
@Wszebor: taka sytuacja to choroba kolego drogi, i jest całkowicie naturalna.
Możesz mieć nieprawidłowy genom być downem i inne takie.
W lewackiej logice można moralnie popierać aborcje takiej jednostki problem się kasuje?
A o przyczynach pojawiania się takich schorzeń też już pisałem pod możliwych konsekwencjach invitro, gdzie uważa się że to bez wad i takie fajne. Nie, każda ingerencja w naturę ma konsekwencje.
@patryk-milanoyt: Zasadniczo uznaje się dwie płcie u ludzi mężczyzna i kobieta. Jednakże nie jest to zero-jedynkowe stwierdzenie. Już w XIX wieku w biologii ukuto stwierdzenie, że "nie ma 100% kobiet i mężczyzn". Każdy jest jakąś tam mozaiką cech zjawisko tzw. mozaicyzmu. W ogóle stan hipergamii płciowej jest uważany za patologię. Nawet naziści tego nie podważali, nawet rozwinęli to do koncepcji rasogenezy, że nie ma czystej rasy aryjskiej. Ale to w ujęciu
@Jariii: https://journals.viamedica.pl/sexual_and_mental_health/article/view/41312/32110
Cała ta nowomowa jest dokładnie wytłumaczona w tym stricte tematycznym rozporządzeniu.
I nie ma żadnych innych płci tylko są zaburzenia rozwoju płci oraz są różnice w męskości& w kobiecości co jest zupełnie naturalne ale podważa utopijną tezę o równości ludzi. Panimajesz?
Jest tego promil i to się leczy.
W polszy jest taki problem że nie ma dostatecznej wiedzy nt i stygmatyzuje się takie dzieci w domu. Ale oczywiście wyjątki
@Jariii: i dodam ci więcej belkotu na temat zaburzeń w dziedzinie sexuality tak samo było z lgbt gdzie nauka podawała o problemie i traktowała to jako zaburzenie aż do lat 70 gdzie lgbt oburzało to iż uważają ich za chorych wiec wycofali definitywnie określenie" zaburzenia choroby"
Przez co teraz dobudowanao ideologię że to cool i tak po prostu jest więc coś nienormatywnego zaczęto promować jako zdrowe naturalne itd. Czekam aż zatwierdzą
@patryk-milanoyt: Wspaniale. Tylko, że ja piszę o samej płci. A ty wrzucasz jakieś wstawki z poza tematu. Po pierwsze nie masz pojęcia o czym piszesz, ale udajesz w tym jakiegoś eksperta. Po drugie nikt nie uczy w szkole o 50 płciach. Co zabawne, streściłem ci tylko rozdział z podręcznika do biologii druga klasa liceum o płci, możesz sobie przeczytać np. podręcznik wydawnictwa Operon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jariii: kolego biologu napisałem tutaj w bardzo streszczony sposób co determinuje płeć a mianowicie występowanie xx xy a Szerzej wypowiedziałem się o co mi chodzi w tym moim wysrywie.. Ja nie traktuje o podręczniku do biologi bo za moich czasów tego jeszcze nie było a czy teraz jest też nie wiem. Natomiast traktuje o przekonaniach osób tutaj obecnych o tych plciach jako o postępie, natomiast w linku masz dokładnie to o
mianowicie występowanie xx xy a


@patryk-milanoyt: Ja ci pisze, że to zdanie jest nieprawdziwe. Tylko chromosom Y determinuje płeć. Pojedyńcze X to zespół Turnera czyli zawsze jest to kobieta, natomiast XXY to zespół Klinefeltera czyli zawsze mężczyzna. Można powiedzieć, że genetycznie wszyscy mamy za matrycę płeć żeńską.

Streściłem ci ostatnie 100 lat postrzeganie płci w nauce. Przeczytałem tę pracę tak na szybko:

Polegają one na powstaniu niezgodności między płcią genetyczną, gonadalną,