Wpis z mikrobloga

Szkodliwość w tym przypadku polega na referowaniu poglądów, bez ich obalania (co tutaj wymaga podstawowego reaserchu). Ludzie przez to przyjmują te poglądy bezkrytycznie, mając szanse się z nimi zapoznać, co zakorzenia wiarę w proste i spiskowe interpretacje normalnych wydarzeń.

@Pulchra_feles: Innymi słowy - nie możemy tylko przedstawiać faktów, musimy również mówić ludziom, co mają o nich myśleć, bo inaczej mogą myśleć samodzielnie i wyrobić nieprawidłową opinię. Nadajesz się na posadę
  • Odpowiedz
  • 0
@ibilon co ty bredzisz xD Jeżeli Braun mówi oczywistą bzdurę to trzeba prostowac, bo ludzie nie weryfikują sobie każdego jego twierdzenia i je akceptują od tak, lub ten promil się męczy i weryfikuje każde zdanie w literaturze. Żeby wyrobić sobie zdanie wylacznie przez film trzeba znać różne perspektywy xD
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: ale czekaj ja nie Przedstawiam interpretacji faktów tylko fakty,
Konkretne wydarzenia historyczne na temat zydow są pomijane i marginalizowane czaisz?
Kwestia zydow komunistów którzy otwarcie wspierali Rosję, kwestia podejścia mniejszości żydowskiej do polskiego państwa kiedyś i obecnie.
Co kto jak interpretuje to jest inna kwestia.
Ta babka o tym mówi, ja o tym też słyszałem od historyków i czytałem.
I to nie są strzępki tylko cała masa innej narracji
  • Odpowiedz