Wpis z mikrobloga

@Bad_Wolf ahh, to bardzo teoretycznie Huawei potrafiły, przynajmniej kiedyś o tym czytałem, że w oprogramowaniu pojawiła się taka opcja, ale to musiałbyś poszukać
@FejsFak: masz magazyn energii ac coupling i dzięki tej funkcjonalności można dopompowywać moc bezpośrednio z paneli do instalacji.
Jak akumulatory są naładowane i jest nadmiar mocy z paneli dzięki tej funkcjonalności falownik jest zmuszany do ograniczenia produkcji tak aby nie było nadmiaru mocy przy pracy wyspowej.
Przy padzie sieci można pracować na falowniku i akumulatorach.
@endrju_pl: nie, coś musi podać "sinusoidę nośną" i teraz co zrobić z nadmiarem mocy za paneli.
do momentu jak produkcja będzie równoważona poborem to będzie ok, ale jak produkcja przekroczy pobór to się wszystko w najlepszym przypadku wyłączy

przy frequency shifting magazyn ogranicza produkcję zmieniając częstotliwość sinusoidy
@Bad_Wolf: Pytałem o tę kwestię zdaje się w firmie Solvolte i powiedzieli mi, że takie rozwiązanie zadziała z innymi falownikami. Założenie było takie, że chcę kupić Multiplus 2, a że mam falownik, który oficjalnie się nie komunikuje z Victronem to podobno dodanie takiego ET340 zaraz za falownikiem on-gridowym powoduje, że Victron wie jaka moc jest generowana i może częstotliwością ją ograniczyć.
powoduje, że Victron wie jaka moc jest generowana i może częstotliwością ją ograniczyć.


@endrju_pl: tylko czy falownik to zrozumie.
Te ograniczanie mocy to właśnie to co szukam, nie wszyscy producenci to wspierają